chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у Вільнюсі розпочинається саміт «Східного партнерства»

28 листопада 2013 о 09:40

Головного інтригою саміту Східного партнерства, який у четвер ввечері відкриється в Вільнюсі, залишається запитання, чи підпише Україна угоду про асоціацію з Європейським Союзом.

Рішення Кабінету Міністрів призупинити підготовку до підписання угоди з ЄС зробило українське питання одним з найгостріших на саміті, що проходитиме у столиці Литви 28-29 листопада, пише Кореспондент.

Президент Віктор Янукович заявив журналістам, що підпише цю угоду тільки у тому разі, якщо Україні запропонують «нормальні умови». Він також заявив про необхідність проведення тристоронніх переговорів Україна-Росія-ЄС.
Прем’єр-міністр України Микола Азаров раніше визнав, що причиною постанови уряду про призупинення підготовки до підписання угоди був тиск Росії.

У Євросоюзі заявили, що можливість для України підписати угоду про асоціацію залишатиметься до останнього.

«Ми готові, і двері залишаються відкритими. В буквальному сенсі, крайній термін — ранок п'ятниці», — комісар ЄС із питань розширення і політики сусідства Штефан Фюле.

Програма саміту

Саміт відкриється офіційною вечерею в королівському палаці Литви о 19:00 за місцевим часом.

Очікується, що з європейської сторони будуть присутні президент Ради Євросоюзу Герман ван Ромпей, президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон, європейські комісари Штефан Фюле і Карл де Гухт, президент Європейського парламенту Марін Шульц.

Україну на саміті представлятиме президент Віктор Янукович. Цю інформацію напередодні підтвердили у прес-службі президента.

«На сьогодні поки не змінюються плани. Я неодноразово говорив, що збираюся їхати у Вільнюс», — процитували пана Януковича у прес-службі.

Вірменію на вільнюському саміті представлятиме президент Серж Саргсян, Азербайджан — президент Ільхам Алієв, Молдову — прем'єр-міністр Юрій Лянке, а Білорусь — міністр закордонних справ Володимир Макеєв.

Очікується, що під час саміту ЄС парафує угоди про асоціацію з Грузією та Молдовою, підписання яких має відбутися восени.

Розділи: Суспільство

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути