chrome firefox opera safari iexplorer

Закон про амністію учасників Майдану завтра набере чинності

25 грудня 2013 о 10:30

Закон «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідувань і покарання осіб щодо подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» опублікований в газетах «Голос України» і «Урядовий кур'єр» в середу і набуває чинності в четвер.
19 грудня Верховна Рада ухвалила цей закон, 23 грудня стало відомо, що президент Віктор Янукович підписав його.

Закон набуває чинності на наступний день після його опублікування.

Закон звільняє від відповідальності осіб, які були учасниками акцій протесту і масових заходів, щодо їхніх дій і рішень в період з 21 листопада до дня набрання законом чинності.

Закон також визначає, що всі кримінальні провадження та провадження щодо вчинення адміністративних правопорушень, відкриті у зв'язку з подіями в період з 21 листопада і до дня набрання чинності законом, підлягають закриттю.

Згідно ст.3 закону, нові кримінальні провадження та провадження щодо вчинення адміністративних правопорушень не можуть бути відкриті у зв'язку з подіями в період з 21 листопада до дня набрання чинності цього закону.

Стаття 4 свідчить, що особи, які притягнуті до кримінальної відповідальності, відповідальності за адміністративні правопорушення в період з 21 листопада до дня набрання чинності законом, підлягають звільненню від відповідальності і визнаються такими, що не мають судимості, відповідальності за адміністративні правопорушення.

Згідно ст.4, уповноваженим органам доручено вжити відповідних закону рішеннь не пізніше 10 днів з дня набрання чинності цього закону.

Джерело: Тиждень
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути