chrome firefox opera safari iexplorer

Олена Підгрушна поклала початок біатлонним успіхам України в 2014-му

04 січня 2014 о 12:04

Українка Олена Підгрушна посіла третє місце на спринтерській гонці чергового етапу Кубка Світу з біатлону, який 3 січня стартував у німецькому Оберхофі.

Для українського біатлону успіх став першим на етапах Кубка Світу в 2014 році, пише DT.UA.

Підгрушна пройшла 7,5-кілометрову дистанцію на 36 секунд повільніше, ніж переможниця гонки білоруска Дар'я Домрачева. Другою фінішувала фінка Кайся Мякярайнен.

Гонка проходила в поганих погодних умовах — над трасою стояв туман, свої корективи у виступ біатлоністів вносив і вітер. Проблеми гонщики випробували і зі сніговим покриттям. Однак при цьому Підгрушна показала хорошу швидкість і завдяки блискучій по точності стрільби (ні одного промаху!) прийшла до фінішу з одним з кращих тимчасових показників. Втім, трохи пізніше її обійшли Кайсм Мякярайнен і Дарина Домрачева, у яких хід виявився трохи краще.

Після фінішу виявилося, що ще однією спортсменкою, яка пройшла дистанцію без промахів (крім тих, хто окупировал подіум) стала українка Віта Семеренко. Однак через найгіршою швидкості вона опинилася на 17-му місці. Її сестра Валя — шоста.

1 Дарья Домрачова прапор Білорусія 23.06,7
2 Кайса Мякяряйнен прапор Фінляндія +29,8
3 Олена Підгрушна прапор Україна +36,4
4 Тура Бергер прапор Норвегія +01.01,6
5 Анн Крістін Флатланн прапор Норвегія +01.09,8
6 Валентина Семеренко прапор Україна +01.11,6

17. Віта Семеренко — 1.11,6...27. Наталія Бурдига — 2.14,2...48. Марія Панфілова — 3.06,6...Юлія Джима — не фінішувала.

Таким чином, українські біатлоністки зуміли повторити успішну серію 15-річної давності, коли їм вдавалося фінішувати в призах в шести гонках поспіль. І судячи з усього, досягнення Олени Зубрилової, Олени Петрової і Ко, нинішній склад збірної зможе перевершити.

Завдяки успішному виступу на спринті в Оберхофі українська збірна — впевнений лідер заліку Кубка Націй. А Валя Семеренко — друга в табелі про ранги Кубка Світу-2013/14 — вона відстає від чешки Гарбиэлы Сукалової всього на три бали.

Відзначимо і досить вдалий виступ чоловіків у тому ж виді програми, який відбувся трохи раніше: українець Артем Прима претендував на потрапляння на подіум, проте на фініші спочатку поступився росіянину Євгену Устюгову, а потім і в заочній суперечці виявився гірше француза Мартена Фуркада, фінішувавши 5-м. Сергій Семенов посів 17-е місце, Сергій Седнєв — 33-й, Дмитро Підручний — 45-й, а Андрій Дериземля — 50-й.

4 січня в Оберхофі відбудуться чоловіча і жіноча гонки переслідування, а завершиться передостанній олімпійський етап мас-стартом.

Зазначимо, що кількома днями раніше, ще у 2013-му році, Підгрушна разом з Андрієм Дериземлею фінішували другими у традиційній Різдвяній гонці чемпіонів.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути