chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні на сесії ПАРЄ пройдуть термінові дебати про ситуацію в Україні

27 січня 2014 о 11:34

У понеділок, 27 січня, у Страсбурзі (Франція) відкривається сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). На ній мають відбутися термінові дебати про ситуацію в Україні.

Запит про проведення термінових дебатів направили депутати Майліс Репс (Естонія) і Марієтта де Пурбе-Лундін (Швеція), які стежать за виконанням зобов'язань Києва перед Радою Європи, повідомляє «Коммерсант-Украина».

У своїй заяві доповідачі засуджують «як провокації радикальних демонстрантів, що спричинили насильство, так і надмірне застосування сили правоохоронними органами при розгоні протестних акцій», і вимагають, щоб влада України негайно перейшла «до відкритого і ефективного діалогу з силами, що об'єдналися на Євромайдані».

Крім того, ПАРЄ вимагатиме скасування антидемократичних законів, прийнятих Верховною Радою 16 січня і вступили в силу 22 січня.

У свою чергу член української делегації, народний депутат (Партія регіонів) Володимир Вечерко порадив євродепутатам «пригадати, що в Україні є демократично обраний президент, а не підтримувати захоплення держустанов і не займатися саморекламою». «Будемо змінювати закони, оголосимо амністію затриманим, а Яценюк та Кличко нехай тепер роботою займаються, а не демагогією», – додав він.

За словами народного депутата («Батьківщина») Володимира Ар'єва, опоненти влади навпроти мають намір довести в ПАРЄ, що «пропозиції Януковича – блеф і затягування часу». «Потрібно законодавчо обмежити владу президента. А так немає ніякої гарантії, що через місяць новий прем'єр не виявиться у відставці, а маховик репресій не розкрутиться з новою силою», – сказав він.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути