chrome firefox opera safari iexplorer

Facebook, Yahoo і Google оприлюднили, скільки до них зверталися спецслужби

04 лютого 2014 о 13:12

Компанії Facebook, Microsoft, Yahoo і Google опублікували дані про кількість таємних запитів влади щодо даних, які вони отримують.

Так вони сподіваються показати обмежену замученість у спроби спостереження за користувачами, повідомляє Reuters.

Лідером за кількістю звернень органів контролю у першій половині 2013 року стала компанія Yahoo, яка отримала 30-31 тисячу запитів. Вони можуть стосуватися слів в електронній пошті, миттєвих повідомлень, фотографій на службі обміну фотографіями Flickr, адресної книги чи записів у календарі.

До компанії Microsoft спецслужби за той період зверталися від 15 тисяч до 16 тисяч разів через суд на підставі закону «Про контроль над діяльністю служб зовнішньої розвідки» (Foreign Intelligence Surveillance Act, FISA).

До Google за перші шість місяців минулого року зверталися 9-10 тисяч разів.

Facebook за той період отримав близько 5-6 тисяч запитів.

При цьому головний юрисконсульт Microsoft Бред Сміт заявив у понеділок, що запитів влади було не так багато, як побоювалися учасники ринку.

Загалом Microsoft, Google і Facebook заявили, що протягом перших шести місяців 2013 року вони отримали до 999 запитів щодо змісту, і в межах тисячі запитів не щодо змісту – в процесі пошуку загальної інформації, як то імена користувачів.

Як відомо, минулого місяця уряд США пообіцяв пом'якшити законодавство, дозволивши компаніям розкривати інформацію про запити, схвалені судом на підставі закону «Про контроль над діяльністю служб зовнішньої розвідки» (FISA).

Компанії можуть повідомляти кількість запитів лише узагальнено з кроком 1000 і з шестимісячного затримкою.

Сміт із Microsoft зазначив, що навіть такий дозвіл і президентські спроби реформування не змусили ці служби відмовитися від спроб нишпорити у компаніях.

Низка компаній, включаючи Google і Microsoft, подали позов до уряду, вимагаючи дати їм можливість розкрити більше інформації про подібні запити.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути