chrome firefox opera safari iexplorer

Екологи пропонують надати мисливським угіддям Януковича статус національних парків

24 лютого 2014 о 12:12

Як повідомляє прес-служба Національного екологічного центру України, за роки президентства Януковича в Україні відбувся значний занепад заповідної справи. Нові національні парки не створювались, а ті, які були створені раніше — майже не підтримувалися державою, 4 з них взагалі залишились президентськими мисливськими господарствами.

Тож нині екологи пропонують новосформованому Уряду завершити створення національних парків, яке блокувалось Адміністрацією Президента Януковича.

З 2010 року, після приходу до влади Януковича, Державне управління справами не виконує Укази, якими передбачена реорганізація президентських резиденцій «Залісся», «Білоозерський» та «Синьогора» у національні парки, повідомляє прес-служба НЕЦУ. Згідно Указів Президента України від 11 грудня 2009 року, вищезазначені президентські резиденції у 6-місячний термін мали бути реорганізовані у національні природні парки, але цього не сталося і досі, однак кожного року виділялись величезні кошти з держбюджету на розбудову маєтків у цих резиденціях”. Наразі території президентських резиденцій «Залісся», «Білоозерський» та «Синьогора» (кожна з яких займає по декілька тис. га лісу), досі лишаються закритими для доступу простих громадян.

«Дніпровсько-Тетерівське» державне лісомисливське господарство, яке використовувалось Януковичем як мисливські угіддя (Сухолуччя), також мало стати національним парком. Мінприроди у 2010 році навіть були зібрані майже всі необхідні погодження для цього, окрім погодження директора цього господарства, яке і заблокувало створення національного парку на даній території.

За останні три роки Мінприроди підготувало документацію для створення 11 заказників та 5 пам‘яток природи загальнодержавного значення. Проекти Указів Президента про створення цих заповідних територій було погоджено із центральними органами виконавчої влади та організаціями, схвалено на засіданнях Уряду та подано на розгляд Адміністрації Президента України. Проте Адміністрація Президента не передавала ці документи на підписання Януковичу. Серед проектів Указів Президента, які давно очікують підписання — 8 нових Указів про створення заказників та національних парків, серед яких і скандальний «Біличанський ліс» у Києві.

Отож, за повідомленням НЕЦУ, природоохоронці закликають Уряд вжити невідкладних дій по створенню національних парків, які блокувались командою Януковича:

1. Невідкладно забезпечити виконання Указів Президента про створення національних природних парків “Залісся”, “Білоозерський” та “Синьогора”;

2. Створити національний парк “Дніпровсько-Тетерівський”

3. Забезпечити підписання виконуючим обов’язки Президента України всіх восьми проектів Указів про створення нових вищезгаданих національних парків і заказників.

«Рідна країна»

Розділи: Довкілля

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути