chrome firefox opera safari iexplorer

Верховна Рада створила Національну гвардію

13 березня 2014 о 12:18

Верховна Рада створила Національну Гвардії в Україні.

За прийняття закону за основу і в цілому проголосували 262 депутати.

Згідно з законом, Національна гвардія наряду зі збройними силами має брати участь у захисті державного кордону, припиненні терористичної діяльності.

За словами автора закону Олександра Турчинова, унікальність Національної гвардії у тому, що вона має виконувати службово-бойові завдання в разі збройної агресії і збройного конфлікту.

Керівника нацгвардії призначає Верховна Рада за поданням президента.

Щодо можливості застосування Національною гвардією вогнепальної зброї в законі зазначається, що вона може бути використана «для відновлення правопорядку щодо учасників масових заворушень, які використовують зброю проти громадян, або особового складу національної гвардії та правоохоронних органів, якщо такі діє обґрунтовано становлять їхньому життю».

Крім того, з проекту закону виключено пункт закону, який дозволяє проводити господарську діяльність на прохання депутата Пинзеника. «Армія і військові формування не мають права займатись господарською чи бізнес діяльністю», — зазначив Пинзеник.

Як заявив Турчинов, після ухвалення закону  має відбутися техніко-юридичне редагування закону. «Ми маємо ухвалити закон і почати негайну мобілізацію. Я прошу підтримати закон. А потім будемо ухвалювати зміни до закону», — пояснив він.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути