chrome firefox opera safari iexplorer

Українці хочуть обирати депутатів за відкритими партійними списками

11 квітня 2014 о 12:49

Згідно з даними всеукраїнського опитування, проведеного «Українським демократичним колом» 27 березня-3 квітня 2014 рр., відносна більшість українців (45,3%) вважає, що вибори до Верховної Ради України треба проводити за відкритими партійними списками.

Тільки 2,9% дотримується думки, що вибори слід проводити за закритими партійними списками, повідомляє соціологічна компанія.

На думку 27,4% опитаних парламентські вибори треба проводити за нині чинною змішаною системою, коли половина депутатів обирається за партійними списками і половина депутатів в одномандатних виборчих округах.

Не змогли визначитись 24,4%.

Більшість виборців у Західному регіоні (54,1%) та відносна більшість у Центральному, Південному й Східному регіонах (відповідно 41,2%, 46,7% і 39,7%) підтримують проведення парламентських виборів за відкритими партійними списками.

Вибіркова сукупність репрезентує доросле населення країни й охоплює всі регіони континентальної України . Методом стандартизованого інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання опитано 1200 респондентів віком від 18 років. Статистична похибка вибірки без урахування дизайн-ефекту з імовірністю 0,95 не перевищує ±2,8 %.

15 квітня

Інші дати
15 квітня відзначають:
  • День працівників кримінального розшуку України.
  • День фахівця з радіоелектронної боротьби.
Розгорнути
Вадим Стеценко
1914 – український композитор, скрипаль, один із засновників української скрипкової школи.
Розгорнути
Аристарх Терниченко 
1886 – український агроном, економіст і громадський діяч. Видавець першого українського сільськогосподарського часопису «Рілля». Міністр землеробства УНР
Розгорнути
Народився Георгій Береговий
(1921, с. Федорівка Полтавська область – 1995) – льотчик-космонавт СРСР, двічі Герой Радянського Союзу. 26-30.10. 1968 здійснив космічний політ на космічному кораблі Союз-3.
Гетьте, думи, ви хмари осінні! То ж тепера весна золота! Чи то так у жалю, в голосінні Проминуть молодії літа? Так! я буду крізь сльози сміятись, Серед лиха співати пісні, Без надії таки сподіватись, Буду жити! Геть, думи сумні! (Леся Українка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі