chrome firefox opera safari iexplorer

Вчені створили пристрій, який дозволяє рухати паралізованими ногами

14 квітня 2014 о 10:59
Американські вчені випробували революційний пристрій, який дозволяє пацієнтам знову рухати паралізованими кінцівками. 
Як повідомляє The Daily mail, пристрій імплантують в області хребта. Він імітує сигнали головного мозку, які змушують спинний мозок реагувати і рухати тілом. Керувати імплантатом пацієнту доводиться за допомогою дистанційного керування. Вчені з Університету Луїсвілю і Каліфорнійського університету кажуть, що працювали над винаходом 30 років. І лише зараз технологія досягла того рівня, щоб можна було її випробувати.

Винахідники кажуть, що пристрій не позбавляє паралічу остаточно. Добровольці, які погодилися на імплантацію, досі не можуть ходити. Однак вони свідомо рухають ногами, роблять різні вправи і вчаться стояти. Науковці кажуть, що стимуляція сигналів змушує спинний і головний мозок частково відновлювати втрачені нейронні зв'язки.

Розробники сподіваються, що їхній винахід змусить організм пацієнтів вилікувати себе і відновити моторні функції повноцінно.

Джерело: ogo.ua
Розділи: Здоровий спосіб життя

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути