chrome firefox opera safari iexplorer

Як з'явився «коктейль для Молотова»

11 червня 2014 о 14:29

Нарком закордонних справ СРСР В'ячеслав Михайлович Молотов (справжнє прізвище — Скрябін) не винаходив славнозвісну запальну суміш.

Звучна в останні місяці з теле- і радіоприймачів назва «Коктейль Молотова» зберегла в народній пам'яті партійний псевдонім народного комісара закордонних справ.

Придумали цю зброю фіни напередодні радянсько-фінської війни для поразки танків. Творець бомби — капітан Ееро Куйттінен. Фіни ж дали ручній бомбі цю іронічну назву у відповідь на заяву Молотова про те, що радянська армія не бомбить Фінляндію, а всього лише скидає їжу голодуючим фінам. Ця заява викликала широкий резонанс у фінів, які стали називати бомбардування «кошиками з хлібом від Молотова», а свої запальні пляшки з горючою сумішшю — «коктейлями для Молотова».

Ееро Куйттінен в 1937-му році, задовго до військового конфлікту ініціював промислове виробництво ним же сконструйованої «бензинової бомби», призначеної для знищення радянських танків. Щоб рідина прилипала до броні і при горінні досягала більш високої температури, капітан придумав додати у бензин невелику кількість присадок.

Запальний засіб «Коктейль для Молотова» називався так тому, що саме Молотову як голові зовнішньополітичного відомства довелося обґрунтовувати на переговорах пропозиції про зміну кордону в зв'язку з тим, що «фінляндський уряд заплутався у своїх антирадянських зв'язках з імперіалістами», надаючи на своїй території злітно-посадочні смуги фашистському люфтваффе. Не добившись розуміння, радянський нарком оголосив про розрив Пакту про ненапад з Фінляндією.

Незабаром ця зброя стала відома у всьому світі як найлегший спосіб підпалювати танки.

У книзі Че Гевари «Партизанська війна» наведений рецепт виготовлення «коктейля Молотова»: залити в пляшку горючу суміш — три частини бензину на одну частину моторного мастила.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Суспільство

7 травня

Інші дати
Петро Чайковський
1840 –  російський композитор, диригент, музично-громадський діяч. Мав українське коріння. В Україні написав понад 30 творів.
Розгорнути
Народився Микола Кащенко
(1855, с.Веселе, Запорізька область – 1935) - український біолог, ембріолог, селекціонер, один із перших українських академіків, засновник акліматизаційних садів у Томську і Києві. Разом з В.О.Караваєвим створив зоологічний музей і був його першим директором.
Тиха місячна ніч над принишклим селом Оповила біленькі оселі. Лиш пустун-вітерець над люстерком-ставком В срібних хвилях гойда каруселі. Продерчав десь деркач у заплавах ріки, На хвилину сполохавши тишу, Очерет з осокою про щось гомінкий Тихо шепче і чубом колише. Запізнілий туман, мов отара овець, Суне попаски вбрід понад лугом. Замаячив ледь-ледь вдалині острівець Й непомітно сховався за пругом. (Віктор Геращенко)
Розгорнути