Радіаційної загрози для населення та територій України у зв'язку з аварією на японській атомній станції «Фукусіма-1» немає.
Про це заявив голова Державного агентства з управління зоною відчуження Володимир Холоша, повідомляє прес-служба МНС.
Як відомо, у суботу на АЕС «Фукусіма-1» у Японії стався вибух.
За словами Холоши, Україна надто віддалена від Японії, щоб говорити про можливість транскордонного перенесення радіаційних викидів. Натомість, така загроза існує для держав-сусідів постраждалої від стихійного лиха країни.
Хто опиниться в зоні ураження – залежить від напрямку та сили вітру, зазначається у повідомленні.
У міністерстві стверджують, що здійснюється постійний моніторинг радіаційної ситуації в Україні. Нині радіаційна обстановка стабільна, потужність експозиційної дози на поверхні ґрунту та вміст радіонуклідів у воді не перевищують нормативних значень.
Водночас представник японського уряду Юкіо Едано, заявив, що металевий контейнер, який захищає ядерний реактор, у результаті вибуху не постраждав. Він підкреслив, що рівень радіації в зоні АЕС не підвищується, повідомляє ВВС.
МЗС запропонувало допомогу в евакуації українців з Японії
Крім того, речник Міністерства закордонних справ України Олександр Дикусаров повідомив, що МЗС України звернулося до зовнішньополітичного відомства Японії з пропозицією надати допомогу українських фахівців з питань атомної енергетики в найкоротші терміни.
Він також зазначив, що всього на консульському обліку в посольстві України в Японії перебуває 511 громадян України.
МЗС готове у разі необхідності надати максимальне сприяння українським громадянам для їх безпечного повернення з Японії до України.
У зв'язку з надзвичайними подіями посольство України в Японії надає консультації та приймає повідомлення щодо можливих постраждалих за номерами «гарячих» ліній:
Стаціонарні телефони: +81-3-5474—9773, +81-3-5474—9770, факс: +81-3-5474—9772
Мобільні телефони: +81-90-1775—4206, +81-80-3171—6130, +81-90-1777—5941.
Вибух на японській АЕС порівнюють з Чорнобильскою трагедією
Російський телеканал RussiaToday припустив, що в разі аварії на АЕС «Фукусіма-1» наслідки можуть бути набагато гірше і масштабніше, ніж у Чорнобилі. Так як реактори в Японії набагато могутніше тих, які були використовувалися 25 років тому.
У пріфектурах Ніїгата, Нагаока і Агаматі відкриті пункти радіаційного контролю, які не зафіксували перевищення норми.
Водночас, у спеціальної моніторинговій групі, створеній при МНС України для відстеження ситуації в Японії повідомили, що ситуація на АЕС розвивається за найгіршим сценарієм, однак масштаб катастрофи навряд чи перевищить 5% від Чернобильской.