chrome firefox opera safari iexplorer

Верховна Рада проголосувала за часткову мобілізацію

22 липня 2014 о 11:15

Верховна Рада підтримала указ президента Петра Порошенка про часткову мобілізацію.

За це проголосували 232 депутатів.

Згідно з пояснювальної запискою, «необхідність прийняття рішення про часткову мобілізацію зумовлена поширенням проявів тероризму на території України, що призводять до загибелі мирного населення, військовослужбовців і працівників військових формувань та правоохоронних органів України у східних регіонах держави, концентрацією угруповань військ (сил) зі значним наступальним потенціалом на території РФ поблизу державного кордону України, загрозою нападу, небезпекою державній незалежності України».

Мобілізація проводиться протягом 45 діб із дня набрання чинності названим Указом.

Указом створюються додаткові умови для доукомплектування потреб Збройних Сил, Нацгвардії, СБУ, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань України військовозобов'язаними та резервістами відповідно до мобілізаційних планів.

Це дозволить додатково привести у бойовий стан 15 бойових частин та 44 частини бойового забезпечення для забезпечення потреб оборони.

За словами Парубія, набираються ті люди, які пройшли вишкіл в ЗС України, люди які мають досвід ведення служби, офіцери у відставці. Набираються виключно на ті спеціальності, які необхідні для тої чи іншої частини.

Відповідаючи на питання про те, чи можлива якась часткова відпустка для тих, хто вже з березня мобілізований, Парубій відповів:

«Вже на сьогодні Міноборони розробило систему відпусток, коли для частини солдат дається відпустка, відрядження додому, як певна форма відпочинку і заміни для хлопців».

«Але проведення мобілізації дозволить провести хоча б часткову ротацію для хлопців, які з самого початку бойових дій перебувають на фронті. І ця мобілізація дозволить тим хлопцям, які на сьогодні є виснажені, які воюють і перемагають в ці дні хоч частково провести цю ротацію», — додав він.

Парубій також повідомив, що «президент дав доручення, щоб усі сили мобілізовувались на стільки, на скільки держава зможе їх забезпечити захистом».

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути