chrome firefox opera safari iexplorer

Музейники хочуть зберегти каркас ялинки з Майдану як артефакт

13 серпня 2014 о 10:00

Каркас ялинки, що стоїть на Майдані Незалежності у Києві, необхідно зберегти як артефакт для майбутнього музею Майдану. Про це повідомили в Українському інституті національної пам'яті.

11 серпня УІНП звернувся з офіційним листом до київської мерії з проханням забезпечити збереження і музеєфікацію «Йолки» (каркасу штучної ялинки з прапорами та плакатами, які мають стосунок до Революції Гідності).

За словами заступника директора УІНП Олександра Зінченка, недобудована майданівська «йолка» стала своєрідним символом Євромайдану, адже розгін 30 листопада відбувся під приводом встановлення новорічної ялинки, а віче 1 грудня розпочалося із її захоплення мітингувальниками.

«Каркас ялинки перетворився на символ незгоди із режимом Януковича, — зазначив Зінченко. — Ці артефакти є важливими для української національної пам’яті та мають бути збережені для нащадків».

А у лютому 2014 року Національний художній музей висловив бажання отримати у свою експозицію катапульту, які використовували протестувальники на Майдані. Зараз ця катапульта вже отримала охоронний документ від НХМУ і перебуває на території музею.

Нещодавно київська міська влада повідомила, що найближчим часом демонтує металевий каркас ялинки, що стоїть на Майдані Незалежності.

Нагадаємо, раніше постійні мешканці Майдану хотіли залишити «революційну ялинку». А в КМДА заявляли, що район Майдану Незалежності потрібно зробити зоною пам'яті за загиблими під час сутичок у Києві взимку 2013 -2014 року без новорічних ялинок і святкувань.

Джерело: Newsru.ua
Розділи: Новини культури

1 квітня

Інші дати
Василь Тарновський (молодший)
1837 – громадський і культурний діяч, меценат. Допомагав Т. Шевченку, «Київській Старовині», Київському історичному музею. Створив унікальну збірку шевченкіани, велику колекцію козацько-гетьманської музейної й архівної старовини. Фундатор Музею українських старожитностей, який він подарував Чернігівському земству (нині Чернігівський державний історичний музей).
Розгорнути
Народився Микола Гоголь
(1809, с. Великі Сорочинці Полтавська область - 1852) - український та російський письменник, драматург, поет, історик, фольклорист.
«Знаете ли вы украинскую ночь? О, вы не знаете украинской ночи! Всмотритесь в нее. С середины неба глядит месяц. Необъятный небесный свод раздался, раздвинулся еще необъятнее. Горит и дышит он. Земля вся в серебряном свете; и чудный воздух и прохладно-душен, и полон неги, и движет океан благоуханий. Божественная ночь! Очаровательная ночь!» (Микола Гоголь)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...