chrome firefox opera safari iexplorer

У Буковинських лісах можуть зникнути зубри

16 березня 2011 о 10:13

У лісах Чернівецької області можуть зникнути зубри. Нині їх залишилося 33. Це критичне число, яке ставить під загрозу існування популяції цих тварин. Ще 15 років тому було до 200 зубрів.

Про це повідомили у Чернівецькому обласному управлінні лісового і мисливського господарства.

«З 1 до 4 березня проведено облік зубра європейського на території Сторожинецького та Вижницького районів, – розповів завсектором мисливства обласного управління лісового і мисливського господарства Василь Гав’юк. – Працювали ретельно, щоб уникнути подвійного обліку. Було виявлено 33 особини зубра європейського. У 2010 році проводилась аналогічна таксація, за результатами якої встановлено лише 28 особин зубрів. Це та кількість, яка мешкає у нас постійно. Популяція зубра у Чернівецькій області є критично малою, зубри перебувають на межі зникнення».

Ще років 15 тому у краї налічувалося до 200 зубрів. З того часу практично не вкладалося коштів у розвиток популяції – без притоку нової крові стадо вироджувалося.

Відомі і факти браконьєрства. Як повідомлялося, 12 квітня торік поблизу села Долишній Шепіт Вижницького району браконьєри вбили самку зубра. Шкуру загиблої тварини знайшов єгер Берегометського державного лісомисливського господарства.

Також торік, напередодні Різдва, четверо зловмисників вбили зубра поблизу села Банилів-Підгірний, що у Сторожинецькому районі.

Джерело: ZIK
Розділи: Довкілля Здорова

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути