chrome firefox opera safari iexplorer

У Росії турбуються, що українська «Стіна» завадить тваринам

12 вересня 2014 о 10:20

Звернення в Міністерство природних ресурсів і екології Росії і у Всесвітній фонд дикої природи з проханням створити міжнародну комісію з моніторингу цієї ситуації направив заступник голови комітету Михайло Дегтярьов, повідомляють Известия.

За даними депутата, на відстані 30 км від українського кордону знаходиться великий біосферний заповідник «Брянський ліс», який служить ключовою ділянкою природного екологічного «коридору» Східного Полісся. У Курській області розташований Центрально-Чорноземний державний заповідник ім. професора В.В. Альохіна, чотири ділянки якого належать до дніпровського річкового басейну. Сам Дніпро має численні притоки, які проходять уздовж кордону Росії і України. Всі ці території, як вважає Дегтярьов, перебувають під загрозою.

«Хоча заповідники, що належать до російської юрисдикції, не виходять за територію країни, конструкція цієї стіни може вплинути на флору і фауну сусідніх і прилеглих ділянок. Якщо стіна буде глухою, вона може перешкодити міграційним потокам тварин. Якщо ж будуть анкери, то міграція не порушиться, але тоді незрозуміло, яку функцію матиме сама стіна. Що ж до численних річок, які перетинають кордон, то якщо українська влада задумає перегородити їх греблями, то це може змінити течії річок, вони можуть розлитися в інших напрямках», — прокоментував інформацію керівник програм з особливо охоронюваним територіям міжнародної екологічної організації Greenpeace Михайло Крейндлин.

Нагадаємо, як раніше повідомляли «Коментарі», на початку вересня 2014 р. Україна почала реалізацію проекту під назвою «Стіна» для зміцнення кордону з Росією.

«Ми починаємо проект «Стіна». Це будівництво кордону між Україною і Російською Федерацією», — заявив прем´єр-міністр України Арсеній Яценюк під час засідання Кабінету міністрів України 3 вересня.

Джерело: Коментарі
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути