chrome firefox opera safari iexplorer

У Івано-Франківську на вихідні пригощатимуть фірмовою мармулядою та короваєм

03 жовтня 2014 о 16:21

Цієї суботи та неділі у Івано-Франківську відбудеться кілька фестивалів. Зокрема, 4 жовтня на площі Ринок відбудеться гастрономічне кулінарне свято «Станиславівська мармуляда».

Про це сьогодні, 3 жовтня, повідомив власкор IA ZIK.

Участь фестивалі візьмуть ресторани і кафе Івано-Франківська та області, а також гості з інших міст. Учасники зможуть поласувати різноманітними кулінарними стравами, а також прикарпатським і буковинським медом та іншою медовою продукцією.

Родзинкою святкування за словами організаторів буде дегустація звареної на площі Ринок станиславівської мармуляди за стародавнім міським рецептом.

Учасники театрального дійства відтворять події, які відбувалися у 1868 році й спричинили пожежу в Станиславові, та дізнаються про роль мармуляди у цій події, а також про історію створення пожежної команди в місті.

5 жовтня в Івано-Франківську відбудеться ярмарок-виставка «Свята хліба» та декоративно-прикладного мистецтва «Прикарпатський вернісаж». Фестивальний захід проходитиме у центральній частині міста: майдан Шептицького, вул.Низова, пл. Бастіон, вул.Д.Вітовського.

Під час святкування будуть проходити виступи муніципальних колективів міста, демонструватимуться майстер класи з кераміки, бісероплетіння та ляльки-мотанки.

У програмі «Свята Хліба» проходитиме традиційний конкурс на кращий коровай та найсмачніший торт, а також буде проведено нагородження кращих пекарів та кондитерів свята.

У святкуванні візьмуть участь понад 20 пекарів та кондитерів з Івано-Франківщини, Львівщини, Тернопільщини, а також близько 200 народних умільців з усіх куточків Західної України.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути