chrome firefox opera safari iexplorer

Рада скасувала перереєстрацію лікарських засобів

20 жовтня 2014 о 14:38

Депутати прийняли в цілому урядовий законопроект №4459а про внесення змін до закону України «Про лікарські засоби» щодо звернення і державного контролю якості лікарських засобів, що ввозяться на митну територію України.

За дане рішення проголосували 230 народних депутата.

Згідно з новою нормою, після перереєстрації лікарського засобу термін його застосування в Україні не обмежується.

Також Верховна Рада дозволила застосовувати препарат в Україні до закінчення його терміну придатності (зазначеного на упаковці), якщо він був випущений у період, коли це лікарський засіб було дозволено в Україні.

За словами прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, прийняття цього закону дозволить використовувати вже закуплені 509 тисяч вакцин БЦЖ без їх повторної перереєстрації.

Повідомляється також, що відтепер порядок здійснення державного контролю якості лікарських засобів, що ввозяться на митну територію України, встановлюється Кабінетом міністрів.

У МОЗ уточнили, що термін придатності вакцини ще не закінчився, вона пройшла контроль якості в Україні і повинна бути використана.

Відзначимо, що процедура перереєстрації лікарських засобів, яка займала тривалий час, створювала можливість для корупційних схем.

У лютому Держлікслужба ініціювала скасування перереєстрації лікарських засобів, передбачивши можливість видачі безстрокового реєстраційного посвідчення на лікарський засіб, аналогічно торгової ліцензії (marketing authorization) в країнах ЄС.

Нагадаємо, Україна готова обмежити постачання ліків з Росії.

Джерело: DT.UA
Розділи: Здоровий спосіб життя

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути