chrome firefox opera safari iexplorer

Уряд не повинен займати безвідповідальну позицію щодо стабільності національної валюти

10 листопада 2014 о 18:47

Сьогодні склалася унікальна ситуація, коли Уряд, який має достатні повноваження щодо вирішення питань державного управління у сфері економіки та фінансів, вважає за необхідне лише час від часу публічно коментувати непросту ситуацію, що склалася в Україні із забезпеченням стабільності національної валюти.

Про це радник Президента Микола Томенко сказав сьогодні, перебуваючи на Чернігівщині та відповідаючи на запитання стосовно фінансової ситуації в країні та курсу гривні.

Він зауважив, що, як відомо, в Законі про Кабінет Міністрів України чітко зазначено, що «до основних завдань Кабінету Міністрів України належать забезпечення проведення бюджетної, фінансової, цінової, інвестиційної політики…», а його діяльність спрямовується, зокрема, і на вирішення питань державного управління у сфері економіки та фінансів, соціальної політики, праці та зайнятості.

А у статті 20 Закону, де закріплені основні повноваження Кабінету Міністрів України, зазначається, що у сфері економіки та фінансів Уряд «забезпечує проведення державної економічної політики, здійснює прогнозування та державне регулювання національної економіки; забезпечує розроблення і виконання загальнодержавних програм економічного та соціального розвитку, …забезпечує проведення державної фінансової та податкової політики, сприяє стабільності грошової одиниці України, …забезпечує проведення державної політики цін та здійснює державне регулювання ціноутворення».

Микола Томенко вважає, що ситуація на нинішньому фінансовому ринку України та забезпечення стабільності гривні – це спільна відповідальність передовсім Уряду і Нацбанку. «І в цьому питанні Уряду не можна займати безвідповідальну позицію. Бажано менше проводити прес-конференцій, говорячи про те, що відбувається на фінансовому ринку, а більше здійснювати конкретних, реальних кроків для того, щоб забезпечити стабільність нашої національної валюти», – підсумував радник Президента.

Джерело: tomenko.ua
Розділи: Громадська думка

19 грудня

Інші дати
День Святого Миколая
Православні, римо-католицькі та греко-католицькі християни пам'ятають його та шанують як історичну особу та великого святого. В Україні та в інших країнах світу цей святець став прообразом міфічної фігури Санта Клауса. Святий Миколай зараховується до лику святих: як такий опікується воїнами, водіями і подорожуючими, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців, і лучників.
Розгорнути
День адвокатури
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль адвокатури в розбудові правової держави, захисті конституційних прав і свобод громадян, велике громадське значення цієї правозахисної інституції в Україні…» згідно з Указом Президента України «Про День адвокатури» від 2 грудня 2002 року № 1121/2002.
Розгорнути
Народився Микола Андрусов
(1861, м. Одеса – 1924) – геолог, знавець неогенових відкладів, палеоеколог, дослідник Чорноморського басейну. Праці М.Андрусова складають епоху в стратиграфії, палеонтології, палеографії, палеоекології, океанології і досі є неперевершеним зразком наукової чіткості та точності.
Розгорнути
Народився Микола Скуба
(1907, с.Горбове, Чернігівська область – 1937) – український поет. Автор збірок поезій «Перегони», «Демонстрація», «Пісні», «Нові пісні», «Сопілка».
Розгорнути
Народився Микола Руденко
(1920, с. Юр'ївка Луганської обл. - 2004) - український письменник, член-засновник Української Громадянської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод. Автор збірок поезій, романів та повістей ("Вітер в обличчя", "Остання шабля", "Чарівний бумеранг" та ін.)
Розгорнути
Народився Микола Лукаш
(1919, м. Кромівка Суміської обл. - 1988) - український перекладач. Працював у галузі поетичного і прозового перекладу з 18 мов, української лексикографії.
Розгорнути

Новини Дивитися всі