chrome firefox opera safari iexplorer

У найближчі два роки в Україні можлива помірна девальвація національної валюти

04 вересня 2012 о 11:41

За оцінкою Міністерства фінансів, в 2013—2014 роках середньорічний курс долара не перевищить 8,4 грн, тоді як зараз НБУ утримує його на рівні 8 грн, пише газета Коммерсант-Україна в статті Курс на підвищення.

Уряд робить спроби переконати іноземних покупців єврооблігацій у стабільності валютного ринку України в середньостроковій перспективі. У проспекті емісії єврооблігацій на $ 1 млрд, оприлюдненому минулого тижня на Ірландській фондовій біржі, Мінфін прогнозує, що до кінця цього року середній курс долара в Україні складе 8,1 грн, а його середня вартість в 2013—2014 роках не перевищить 8,4 грн/$.

Видання зазначає, що в кінці липня, відповідно до проспекту емісії євробондів на $ 2 млрд, у Кабміні розраховували на більш сильну девальвацію гривні в 2014 році — до 8,6 грн. Ці цифри говорять про те, що в уряді більше не вірять в незмінність курсу національної валюти.

Однак офіційний курс гривні, на який спирається Мінфін, не досягає навіть закладених в прогнозі 8,1 грн/$. З початку року коливання курсу долара не перевищували 1 коп. — З 7,98 грн до 7,99 грн. У той же час курс міжбанківського ринку був вищим: валютний індикатор показав подорожчання долара на 8 коп. в цьому році, до 8,13 грн, аналогічне підвищення було у 2011 році.

Експерти не поділяють оптимізму уряду. Раніше агентство Інтерфакс-Украіна опитало  учасників ринку, які спрогнозували середній курс в 8,4 грн/$ до кінця року — від 8 грн до 9,5 грн. Інвестори зазвичай не вірять нереалістичним прогнозами держави, віддаючи перевагу хеджування валютних ризиків. За даними інформаційної системи TRData, зараз котирування NDF на рік складають 10,2/10,5 грн.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути