chrome firefox opera safari iexplorer

Фото українських Карпат перемогло у міжнародному конкурсі Вікіпедії

13 грудня 2014 о 17:55

Завершився міжнародний конкурс “Вікі любить Землю”, в рамках якого українська світлина виду з Говерли на Карпатський національний парк посіла перше місце, передає УНН з посиланням на офіційний сайт конкурсу.

Зазначимо, що конкурс проходить з 2012 року.

Завданням фотоконкурсу “Вікі любить Землю” полягає у створенні якісних вільно ліцензованих світлин якомога більшої кількості пам’яток природи.

Світлини із видами українських пам’яток природи посіли ще чотири місця: скеля Шаан-Кая в Ялтинському гірсько-лісовому природному заповіднику зайняла четверте місце; сьоме місце здобув вид на ботанічний заказник “Новий Світ” з мису Капчик у Криму. Фото регіонального ландшафтного парку “Зуївський” на Донеччині посів восьме місце, а гора Кукуль у Карпатському національному природному парку — одинадцяте місце.

Протягом конкурсу понад 3 тис. учасників завантажили і опублікували на умовах вільної ліцензії понад 70 тис. світлин.

Міжнародне журі складалось із 7 осіб, більшість з яких мають досвід у сфері фотографії природи.

Зазначимо, друге місце посіла фотографія з Бразилії, на якій зображено т. зв. “Божий палець” — найвідомішу кам’яну формацію Національного парку “Серра-дус-Органос” в штаті Ріо-де-Жанейро.

Третє місце отримала світлина національного парку “Мукрі” у волості Рапла в Естонії (автор: Янно Лойде (Amadvr). Ця майже монохромна світлина зображує осінній туман над болотами Естонії.

Розділи: Довкілля

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути