Перед святами суттєво активізувалося вирубування та вивезення елітного лісу-кругляка (дуба, граба, бука) з лісів поблизу Раковця та Новосілки Пустомитівського району на Львівщині.
Про це 9 січня IA ZIK повідомили місцеві мешканці.
Як повідомляють небайдужі люди, з 1 до 5 січня 2015 року щодень вивозили приблизно 10 великих машин зрізаного лісу-кругляка. Мешканці підозрюють, що деревину вивозять за кордон, де з дуба та бука виготовляють дорогий паркет.
«Загалом дерево возять кожен день – протягом п’яти років. Але зараз вирубки особливо посилилися. Люди намагалися перешкоджати вивозу деревини, однак не в змозі нічого зробити», – кажуть мешканці.
«Уже наші ліси перетворилися на голі поля. Люди приїжджають по гриби і ахають – де той ліс подівся?!», – наголошують небайдужі селяни Раковця та Новосілки.
Окрім того, надходить інформація про зухвале вирізання лісу у селищі Східниця.
Як повідомлялося, у 2014 році експорт деревини з Львівщини зріс на 79%.
Підприємства області збільшили у країни ЄС експортні поставки деревини та виробів з неї (на 79%, у Польщу, Словаччину, Німеччину).
Раніше «Народний контроль» на телеканалі ZIK довів: правоохоронці заплющують очі на незаконну вирубку лісу та крадіжки деревини, які на Львівщині, особливо в гірських районах, є масовими. Лише за три години рейду дорогою між Старосамбірським і Турківським районами журналісти зустріли аж три вантажівки зі зрубаними деревами.
Після прохання показати дозвільні документи водії одразу починали комусь телефонувати. За мобільні хапалися й районні міліціонери, яких викликали на місце пригоди. На камеру ж говорили: таких зухвалих порушників не зустрічали, адже є «домовленості і з керівництвом, і з лісгоспом, щоб таких ситуацій не виникало». Здебільшого без товаротранспортних накладних ніхто не наважується возити деревину. Та можливо, правоохоронці просто не там ловили крадіїв?
Нагадаємо, у ВР нового скликання зареєстровано законопроект про впровадження мораторію на експорт лісо- та пиломатеріалів у необробленому вигляді.
Законопроект передбачає спрямування деревинної сировини у народне господарство України, підтримку українського деревовиробника, створення нових робочих місць, забезпечення збільшення надходжень до державного та місцевих бюджетів.