chrome firefox opera safari iexplorer

В Ужгороді з’явився маленький пам’ятник старій річці

07 лютого 2015 о 15:58

7 грудня в Ужгороді встановили скульптурну композицію на згадку про Малий Уж — невеличку річку, яка була притокою Ужа і протікала центром міста до 1930-х років. Про це повідомила репортер ZIK-Стрім Вікторія Сабо-Жуйко.

Скульптурна композиція має вигляд двох невеличких металевих рибин на жердині, які символізують Великий і Малий Уж. Їхня хвиляста луска нагадує річкові хвилі. Встановили мініатюрний пам’ятник біля ліхтаря на вулиці Фединця на розі з провулком Гірчичне зерно. Як кажуть ініціатори встановлення, саме з цього місця у 1930 році розпочалася регуляція русла Ужа, яка й призвела до зникнення Малого Ужа. Автором композиції є відомий закарпатський скульптор Михайло Колодко.

«Вулиця Фединця точно повторює русло річки Малий Уж, яка раніше мала велике значення для Ужгорода. Між Великим і Малим Ужем утворювався острів, на якому стояв замок. Відомо також, що на цій річечці був млин, з борошна, яке тут мололи, ужгородці пекли свіжий хліб», — розповідав Михайло Колодко.

1899

Ужгород 1899 року

Карта

Втілив задум автора у металі відомий ужгородський коваль Василь Криванич. Саме вправні руки цього майстра створили відомі міні-скульптур на набережній – їжаків, солдата Швейка тощо.

«Попередні скульптури я робив з бронзи, а ця — з «нержавійки», за особливою ковальською технологією», — зауважив Василь Криванич.

Пам'ятник річці

«Дві (символізують Великий і Малий Уж) прісноводні риби (символ води) з хвилястою чешуєю (символ річкових хвиль) нагадуватимуть про історію, яка вже „відплила“», — пише zakarpattya.net.ua.

Скульптурну композицію на згадку про Малий Уж планують внести до міського туристичного маршруту міні-скульптурками Ужгорода.

Розділи: Довкілля

22 листопада

Інші дати
Народився Володимир Даль (Козак Луганський)
(1801, м.Луганськ –1872) – російський вчений, письменник. Прославився як автор «Тлумачного словника живої великоросійської мови».
Розгорнути