chrome firefox opera safari iexplorer

3 березня вперше відзначатимуть Всесвітній день запобігання вродженим вадам розвитку

03 березня 2015 о 09:45

Дванадцять провідних організацій світу з охорони здоров’я оголосили 3 березня 2015 року першим щорічним Всесвітнім днем запобігання вродженим вадам розвитку. Тож у вівторок в Україні, як і в усьому світі, вперше відзначатимуть цей День.

Мета цього Дня у всьому світі – покращити поінформованість суспільства про причини вроджених вад розвитку (ВВР), запровадити програми первинної профілактики ВВР, розширити мережу інформаційних ресурсів і служб з опіки хворих та їхніх родин, йдеться в повідомленні Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, яке надійшло в редакцію ZAXID.NET.

Як зазначено в повідомленні, таке рішення було прийнято з уваги на те, що вроджені вади розвитку (ВВР) – головна причина малюкової смертності в розвинених країнах світу.

Науковці довели, що на виникнення більшості ВВР у дітей впливають фактори навколишнього середовища, зокрема іонізуюча радіація, алкоголь. Негативний вплив цих факторів можна зменшити або взагалі усунути, і тим самим значно знизити ризики і частоти ВВР.

Багаторічні дослідження ВВР демонструють, що популяційні частоти ВВР є одними з найвищих в Європі.

«Найкращий старт у житті – це народження без вроджених вад розвитку, яким можна запобігти», – наголошено в повідомленні.

Джерело: zaxid.net
Розділи: Суспільство

5 грудня

Інші дати
День працівників статистики
Відзначається День працівників статистики в Україні 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.
Розгорнути
Народився Михайло Дерегус
(1904, с. Веселе, Харківська область - 1997) - український графік і живописець. Автор картин «Тарас Бульба на чолі війська», «Тарас слухає кобзаря», «Дума про козака-бандуриста», «Маруся Богуславка», «Козака несуть», «Народження пісні».
Розгорнути
Народився Григір Тютюнник
(1931, с.Шилівка Полтавська область - 1980) - українського письменника. Автор творів «Вогник далеко в степу», «Климко», «Син приїхав» та інші.
«Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». (Григір Тютюнник)
Розгорнути
Народився Олександр Олесь (Кандиба Олександр Іванович)
(1878, м. Білопілля, Сумська область – 1944) – український поет. Автор збірок «З журбою радість обнялись», «Поезії».
«Сміються, плачуть солов'ї Ти не дивись, що буде там, І б'ють піснями в груди: Чи забуття, чи зрада: "Цілуй, цілуй, цілуй її - Весна іде назустріч вам, Знов молодість не буде! Весна в сей час вам рада» (Олександр Олесь)
Розгорнути

Новини Дивитися всі