chrome firefox opera safari iexplorer

Вартість амуніції для військових зросла вдвічі

10 березня 2015 о 18:06

Через високий курс долара якісна амуніція стала майже недоступною для українських бійців. Волонтери розповідають, одяг замовляють за одним курсом, але коли приїжджають його забирати, ціну їм рахують уже по-іншому, вищому. Тож почали шукати альтернативну амуніцію в Україні.

Про це йдеться у сюжеті журналіста перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK) Наталії Пиртик.

У львівському Центрі забезпечення військових кажуть: через нестабільність на валютному ринку українці стрімко бідніють, тому і їхні пожертви зменшились. Ще кілька місяців тому полиці гнулися від одягу і взуття, тепер вони напівпорожні. Та волонтери радіють, що напередодні чергового валютного стрибка встигли за вигідною ціною купити спальники.

«У роздріб один спальник українського виробництва коштує від 1500 гривень. А ті спальники, які ми придбали на полігон, коштують 12 євро і вище. Ми вже давно почали купувати необхідні речі тут, в Україні, за гривню. Коли тільки-но почались коливання валюти, зрозуміли, що возити з-за кордону дуже ризиковано», – розповідає волонтер Ірина Яремко.

Та все ж є багато речей, які купити за гривні неможливо, адже в Україні їх просто не виробляють.

«Це і реанімобілі, і певні буси, які ми використовуємо для швидкого перевезення бійців.Також практично вся оптика, тепловізори, приціли, рації. Всі ці речі не виробляють в Україні і ми змушені їх закуповувати за долари», – зазначає керівник Самооборони Львівщини Валерій Веремчук.

Волонтер Богдан Масляк привозить наплічники і обмундирування для солдатів лише з-за кордону. Каже, якщо раніше берці коштували 600-700 грн, то зараз – не менш, ніж півтори тисячі. Чоловік зізнається: через валютні коливання вже тричі суттєво прогорів, та все ж не полишить своєї справи, адже наша форма за якістю значно поступається європейській чи, навіть, російській. Тож, незважаючи на курс гривні, амуніцію необхідно купувати за кордоном.

«Вбрати бійця у легке взуття та одяг коштує не менше ста євро. Це наколінники чи легкі засоби захисту. Я вже мовчу про термобілизну і спідню білизну. В основному разом це 500 євро. Все залежить від того, що ми будемо брати. Якщо буде ще бронежилет і шолом, ціна зростає вдвічі», – пояснює Богдан Масляк.

Найменше клопоту зараз із мобілізованими, адже держава забезпечує їх бронежилетами, шоломами і одягом. Проте вже після перших боїв хлопці нарікають на неякісне взуття і форму, яка горить і прилипає до шкіри. Тому волонтери змушені передавати хлопцям європейське вбрання.

Рятує наших бійців і потепління, адже тепер їм уже не треба купувати дорогого зимового одягу. Проте волонтери наголошують: солдатам усе ж потрібно щонайменше по дві пари якісного взуття і форми, а ще – кілька пар спідньої білизни для кожного.

Джерело: ZIK
Розділи: Суспільство

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути