chrome firefox opera safari iexplorer

Завтра урочисто відкриють Велику лаврську дзвіницю

16 квітня 2015 о 13:16

17 квітня 2015 р. о 12.00 відбудеться урочисте відкриття Дзвіниці Успенського собору – пам’ятки архітектури XVIII ст., що входить до комплексу Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, повідомляє сайт заповідника.

Відтак всі охочі зможуть піднятися на донедавна найвищу оглядову точку Києва, реставрація якої тривала близько 5 років.

Дзвіниця Успенського собору побудована в 1731—1745 р. за проектом архітектора та інженера Йогана Готфріда Шеделя і являє собою восьмигранну чотирьохярусну башту висотою 96,52 м. У 2010 р. в зв’язку з аварійним станом дзвіниці розпочалася її реставрація, під час якої було укріплено цегляну кладку колон і карнизів, підсилено металеві балки третього ярусу, відреставровано хрест дзвіниці, відновлено ікони на барабані дзвіниці, керамічні капітелі, аттик, вінцевий карниз. 19 серпня 2014 р. на третій ярус був піднятий і встановлений 7-тонний дзвін «Всіх Святих».

За час проведення реставраційних робіт на фасадах Дзвіниці Успенського собору:

— відреставровано 1 250 кв. м профільованих карнизів та ліпного декору;
— проведено золочення 59,4 кв. м поверхні;
— виконано реставрацію 2 517 кв. м поверхні колон, 1 332 кв. м гладкої поверхні стін та 1 275 кв. м рустованих стін пам’ятки.

На дзвіницю можна піднятися, подолавши 374 сходинки, та з висоти пташиного польоту насолодитися чудовою панорамою стародавнього і вічно молодого Києва.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути