chrome firefox opera safari iexplorer

На Одеському фестивалі покажуть найкращі фільми Канн, Берліна та Венеції

10 червня 2015 о 09:00

У лайнап секції «Фестиваль фестивалів» ОМКФ-2015 увійшли нова робота політв'язня іранця Джафара Панахі «Таксі», що перемогла в Берліні, найкраща режисерська робота Венеціанського МКФ «Білі ночі листоноші Олексія Тряпіцина» Андрія Кончаловського, Каннські призери «Син Саула» і «Лобстер», а також інші лауреати головних світових кінооглядів.

«Таксі» — третій фільм іранського режисера Джафара Панахі, знятий після арешту за антиурядову діяльність і всупереч забороні займатися кінематографом протягом 20 років. Незважаючи на обмеження, режисер з'являється в кадрі в ролі самого себе за кермом пасажирського таксі. Знята в документальній стилістиці трагікомедія про сучасне іранське суспільство отримала головний приз Берлінського кінофестивалю. «Золотого ведмедя» з рук журі замість Панахі, що перебуває під домашнім арештом, приймала його племінниця, яка знялася в картині.

На ОМКФ-2015 пройде перший після міжнародної прем'єри показ тріумфатора Канн — драми «Син Саула» Ласло Немеша. Дебютна повнометражна картина молодого угорського режисера вже визнана одним з найоригінальніших висловлювань нa тему Голокосту, що розкриває трагедію втрати людяності без спекуляцій та банальностей. На 68-му французькому кіноогляді фільм зібрав чотири нагороди, включаючи Гран-прі.

В Одесі покажуть ще одного Каннського лауреата — перший англомовний фільм «Лобстер» грека Йоргоса Лантімоса, що отримав Приз журі. У філософсько-алегоричній притчі про любов та стосунки знялися актори з різних країн — Колін Фаррелл, Рейчел Вайс, Олівія Колман і Леа Сейду.

Полу-документальна кіноповість «Білі ночі листоноші Олексія Тряпіцина» — лауреат Срібного Лева на Венеціанському МКФ — черговий літопис драми російського села від режисера Андрія Кончаловського. У фільмі зіграв справжній листоноша з Архангельської області та інші місцеві жителі.

Також у програмі «Фестиваль фестивалів»: неймовірне розслідування Чорнобильської катастрофи українським художником Федором Олександровичем у фільмі «Російський дятел», що отримав Гран-прі Санденса в номінації «Найкращий іноземний документальний фільм»; поетична антиутопія Олексія Германа-молодшого «Під електричними хмарами», відзначена Срібним Ведмедем Берлінале за спільну операторську роботу українця Сергія Михальчука та росіянина Євгена Прівіна; найкраща режисерська робота Берлінського МКФ — чорна комедія «Тіло» Малгожати Шумовської, знята одним кадром «Вікторія» Себастьяна Шиппер, що отримала три призи Берлінале; призер Венеціанського кінофестивалю — турецька драма «Сівас» Каана Мюждеджі, а також лауреат МКФ в Сан-Себастьяні («Найкращий фільм» і «Найкращий режисер») — іспанський драматичний трилер «Чарівна дівчинка» Карлоса Вермута.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Новини культури

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути