chrome firefox opera safari iexplorer

Дванадцятирічку в школах запровадять з 2017 року

10 червня 2015 о 10:47

Навчальні програми 12-річної школи почнуть діяти з 2017 року.

Про це заявила перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун під час прес-конференції.

«В перехідних положеннях до законопроекту („Про освіту“ — ред.) передбачено, що навчальні програми 12-річної школи починають діяти з 2017 року. Тобто, перших випускників дванадцятирічки ми отримаємо у 2029 році. Тут не йдеться про те, що діти, котрі зараз навчаються у п'ятих-шостих або десятих класах, будуть переводитись на інші програми», — сказала Совсун.

За її словами, є дві причини переходу до 12-річної освіти.

«Очевидно, що 12-річна освіта має сенс не просто тому, що так є у Європі. По-перше, у такому випадку відбувається відтягування моменту прийняття рішення про подальше навчання чи вихід на ринок праці. На сьогодні ми бачимо, що діти, які закінчують школу в 16-17 років, часто не готові до того, щоб прийняти правильне рішення щодо подальшої долі», — сказала Совсун.

Інша причина полягає у необхідності дати учням більше часу для того, щоб підготувати їх до подальшої участі у суспільстві.

«У 21 столітті обсяг знань, вмінь і навичок, які необхідні для того, щоб брати участь у житті суспільства, суттєво зросла... Необхідно приділити більше часу, щоб підготувати людину до подальшої участі в суспільстві», — сказала вона.

Водночас, Совсун зазначила, що після переходу до 12-річної освіти можливим стане скорочення програм підготовки у вищій освіті.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути