chrome firefox opera safari iexplorer

Акція «Вся і давність, і обнова — українська мова»

Дата події:8-9 листопада 2013 р.
Місце події:Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини в Києві
Більше про подію:

До Дня української мови та писемносі Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини в Києві проводить дводенну акцію «Вся і давність, і обнова — українська мова».

Усі відвідувачі, які завітають до музею 8 та 9 листопада 2013 року, за власним рішенням можуть оглянути музей безоплатно чи, придбавши квиток, отримати у подарунок невеликий збірник віршів Павла Тичини, чи аудіокнигу поезій Тичини, чи записник «Пишу як Павло Тичина» за власним вибором.

Також в ці дні у визначений музеєм час співробітники даруватимуть перехожим музейні прапорці з словами Павла Тичини «Любите Ви Україні — я ще більш її люблю».

Для цієї мети підготовлено 600 прапорців, та по 50 збірників, аудіокниг та записників.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути