chrome firefox opera safari iexplorer

«До Тичининої книги доторкнуся»

Дата події:22 квітня 2013 о 18:00
Місце події:Музей-квартира Павла Тичини (Київ, вулиця Терещенківська, 5, кв. 1)
Більше про подію:

Багато хто з відвідувачів Київського музею-квартири П.Тичини запитує: «А чи був Павло Григорович віруючою людиною?» Особливо зараз, в дні передвеликоднього посту, переосмислюючи та аналізуючи своє життя, ми також хочемо більше знати й про великих людей. Якими вони були, чим цікавилися?

На ці запитання ми шукаємо відповіді разом: в історії його роду, в поетовій біографії, у його творчості, у спогадах, у щоденникових записах. Й у меморіальній бібліотеці також.

Під час незвичайної екскурсії в рамках проекту «До Тичининої книги доторкнуся» ми дами можливість нашим глядачам не лише почути від екскурсовода, а й побачити книги релігійного змісту, які були у бібліотеці Павла Тичини та якими він користувався.

Це надзвичайно цікаво з огляду на те, що меморіальна бібліотека, яка нині зберігається у музеї Поета, була зібрана ним лише після Другої світової війни. Але книги, які Ви зможете побачити, свідчать про те, що Павло Григоровича через букіністів, друзів збирав книги, рідні і близькі його духу і серцю.

Вартість Події — за вхідними та екскурсійними квитками до Музею.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути