chrome firefox opera safari iexplorer

Двійко Наддніпрянських вечорниць на Катерини та Андрія

Дата події:7, 13 грудня 2011 р.
Місце події:«Мамаєва Слобода» (Київ, вул. М. Донця, 2)
Більше про подію:

Вечорниці, досвітки, молодіжні складки на Наддніпрянщині були традиційними для кінця листопада, початку грудня. Всі ці парубочо-дівочі гуляння були приурочені до однієї мети – майбутнього щасливого шлюбу. Особливо помічними у цьому вважались свята Святої Катерини – 7 грудня та Святого Андрея (Андрія, Святого Андрія Первозваного апостола) – 13 грудня.

Наші прабабусі, коли були ще дівками, сподіваючись на щасливе заміжжя, ворожили на долю. Саме на Святої Катерини зрізали кілька вишневих галузок (гілочок), ставили їх у воду в хаті на покутті перед образами, якщо ж до Нового року (Святої Маланки) 31 грудня (за старим стилем) або 13 січня (за новим) вишні зацвітали, то це означало, що дівчина незабаром вийде заміж.

Парубки та дівчата, ласкаво запрошуємо до нашого гурту!

Козаки та козачки з селища «Козака Мамая» запрошують на вечорниці, що пройдуть на «Мамаєвій Слободі» на свято Катерини – 7 грудня та на Андрея – 13 грудня. Тож спробуй і ти зламати на «Мамаєвій Слободі» гілочку вишні, нагодувати собаку спеченими в печі української хати чарівними балабушками, закликати долю, почути, як кукурікає півень, або ж пограти у веселу гру, скуштувати «Калиту», поїздити на коцюбі, змастити дівок сажею або медом, потанцювати запальні танці під супровід троїстих музик саме так, як це робили наші прадіди.

Початок вечорниць як 7, так і 13 грудня о 19-00.

Хочемо, аби й Ви долучились до відтворення давніх добрих Наддніпрянських обрядів наших прабабусь та прадідусів, скуштували на вечорницях духмяного хмільного вишняку чи слив`янки та, танцюючи під супровід троїстих музик, так гепнули лихом об землю, щоб аж в росіян кури перестали нестись…

Дресс код заходу — вишиванка.

16 вересня

Інші дати
Народився Петро Масоха
(1904, с. Первомайське Черкаської області - 1991) - український актор театру та кіно. Грав у фільмах "Є такий хлопець" (Костромін), "Вершники" (Іван Половець), "Земля" (Хома),  "Іван" (Іван).
Розгорнути
Народився Петро Борзяк
(1903 - 2000) – український фізик, вчений. Автор комплексних досліджень фізичної природи різних фотокатодів. В 1951 відкрив екситонне поглинання світла напівпровідниковими стибій-цезійовими та олов'яно-цезійовими плівками і пов'язану з цим фотоелектронну емісію.
Розгорнути
1658 – гетьманом Іваном Виговським укладено Гадяцький договір
Іван Виговський (? – 1664) – гетьман Війська Запорзіького (1657 – 1659), Київський воєвода (1659 – 1664). Гадяцький договір – угода, укладена біля міста Гадяч за ініціативою гетьмана Івана Виговського між Річчю Посполитою і Гетьманщиною. Угода передбачала входження Гетьманщини до складу федеративної Речі Посполитої під назвою «Великого Князівства Руського» як третього рівноправного члена Польщі і Литви.
Розгорнути