chrome firefox opera safari iexplorer

Двійко Наддніпрянських вечорниць на Катерини та Андрія

Дата події:7, 13 грудня 2011 р.
Місце події:«Мамаєва Слобода» (Київ, вул. М. Донця, 2)
Більше про подію:

Вечорниці, досвітки, молодіжні складки на Наддніпрянщині були традиційними для кінця листопада, початку грудня. Всі ці парубочо-дівочі гуляння були приурочені до однієї мети – майбутнього щасливого шлюбу. Особливо помічними у цьому вважались свята Святої Катерини – 7 грудня та Святого Андрея (Андрія, Святого Андрія Первозваного апостола) – 13 грудня.

Наші прабабусі, коли були ще дівками, сподіваючись на щасливе заміжжя, ворожили на долю. Саме на Святої Катерини зрізали кілька вишневих галузок (гілочок), ставили їх у воду в хаті на покутті перед образами, якщо ж до Нового року (Святої Маланки) 31 грудня (за старим стилем) або 13 січня (за новим) вишні зацвітали, то це означало, що дівчина незабаром вийде заміж.

Парубки та дівчата, ласкаво запрошуємо до нашого гурту!

Козаки та козачки з селища «Козака Мамая» запрошують на вечорниці, що пройдуть на «Мамаєвій Слободі» на свято Катерини – 7 грудня та на Андрея – 13 грудня. Тож спробуй і ти зламати на «Мамаєвій Слободі» гілочку вишні, нагодувати собаку спеченими в печі української хати чарівними балабушками, закликати долю, почути, як кукурікає півень, або ж пограти у веселу гру, скуштувати «Калиту», поїздити на коцюбі, змастити дівок сажею або медом, потанцювати запальні танці під супровід троїстих музик саме так, як це робили наші прадіди.

Початок вечорниць як 7, так і 13 грудня о 19-00.

Хочемо, аби й Ви долучились до відтворення давніх добрих Наддніпрянських обрядів наших прабабусь та прадідусів, скуштували на вечорницях духмяного хмільного вишняку чи слив`янки та, танцюючи під супровід троїстих музик, так гепнули лихом об землю, щоб аж в росіян кури перестали нестись…

Дресс код заходу — вишиванка.

9 грудня

Інші дати
Народився Борис Грінченко
(1863, с. Вільховий Яр, Сумська область - 1910) — український письменник, педагог, лексикограф, літературознавець, громадсько-культурний діяч. Автор фундаментальних етнографічних, мовознавчих, літературознавчих та педагогічних праць, історичних нарисів, перших підручників з української мови й літератури. Укладач чотиритомного тлумачного «Словаря української мови». Один із організаторів і керівників товариства «Просвіта».
Ще не вмерла Україна, Але може вмерти: Ви самі її, ледачі, Ведете до смерти! Не хваліться, що жива ще Наша воля й слава: Зрада їх давно стоптала, Продала, лукава! (Борис Грінченко)
Розгорнути
Народився Борис Тен (Микола Хомичевський)
(1987, с. Устенське Друге Рівненської обл. -1983) - український перекладач, педагог. Автор збірки сонетів "Зоряні сади", перекладів творів Есхіла, Гомера, Аристофана, Ф. Шиллера, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Л. Толстого та ін. класиків світової літератури.
Розгорнути