chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві презентували двотомну збірку картин Катерини Білокур

07 грудня 2011 о 20:55

Сьогодні, 7-го грудня, в день народження видатної української художниці Катерини Білокур, в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбулася презентація 2–томного видання «Катерина Білокур» (видавництво «Родовід»).

Перша книга – «Катерина Білокур. Мистецька заповідь» – представляє твори художниці з колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва та Яготинського державного історичного музею. Книга видрукувана до 110-ліття (було у 2010-му році) від дня народження художниці.

Друга книга – «Катерина Білокур. Мистецтво народне, наївне, високе?» – об’єднала статті відомих мистецтвознавців, культурологів, письменників, соціологів, художників і журналістів, які аналізують творчість К.Білокур, визначають її місце та роль у культурі ХХ ст. Серед них: Оксана Забужко, Дженіфер Кан, Адріяна Кочман, Ірина Славінська, Тіберій Сільваші, Марія Нарозян, Артем Волокітін, Ніна Мурашкіна, Роман Мінін, Юлія Сорока та інші.

Матеріали другої книги подані під умовним кутом зору: хто для нас Катерина Білокур сьогодні, на початку третього тисячоліття? Особливе місце у другій книзі надано вибраним листам Катерини Білокур до Стефана Таранушенка, що зберігаються у Центральному архіві-музеї літератури і мистецтва України та у фондах Яготинського державного історичного музею.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути