chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відзначать 75-річчя від дня народження Василя Стуса

09 січня 2013 о 14:55

З нагоди відзначення 75-річчя від дня народження Василя Стуса 11 січня о 15:00 у Музеї книги і друкарства України відбудеться відкриття виставки «Нутр українського сумління», повідомляє сайт КМДА.

Протягом місяця на виставці експонуватимуться матеріали з колекцій Музею книги і друкарства України, відділу рукописних фондів та текстології, бібліотеки Інституту літератури ім. Т.Шевченка НАН України, Національного музею українського народно-декоративного мистецтва, а також архівів Дмитра Стуса та Василя Овсієнка.

У програмі відкриття: прослуховування фонозапису з голосом Василя Стуса, виконання пісень на його слова заслуженим артистом України Тарасом Компаніченком, виступ хору «Гомін» під керівництвом лауреата Шевченківської премії Леопольда Ященка.

Виставка триватиме до 10 лютого 2013 року у Музеї книги і друкарства України за адресою вул. Лаврська, 9, корпус 9.

Нагадаємо, Василеві Стусу, дисиденту, талановитому поету, якого радянська система згноїла у своїх концтаборах, 6 січня 2013 року могло би виповнитися 75 років...

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути