chrome firefox opera safari iexplorer

Фестиваль «Бабине літо» в козацькому селищі «Мамаєва Слобода» та великий осінній «Слобідський ярмарок»

Дата події:29-30 вересня 2012 р.
Місце події:"Мамаєва Слобода" (Київ, вул. М. Донця,2)
Більше про подію:

Жінки в козацьких слободах, селах та хуторах завжди посідали чільне місце. Українські козаки за хатню владу з жінками ніколи не боролись, бо ж, будучи справжніми лицарями, небезпідставно вважали, що потрібно воювати з ворогами на полі раті, а не з жінкою на печі у хаті.

Тож дружини, неньки, бабусі та сестри, кохані наречені завжди залюбки верховодили нашими прадідами-запорожцями. Такий закон верховенства жінок був споконвіку у нас на козацькій Вкраїні.

Керуючись звичаєвим дідівським правом, козаки з «Мамаєвої Слободи» вирішили присвятити нашим українським жінкам, ненькам, сестрам та дружинам, а також бабусям та прабабусям козацькі гуляння під назвою «Бабине літо».

На фестивалі «Бабине літо» відбудуться святкові проводи теплого літечка. У виконанні фольклорних колективів лунатимуть жартівливі пісні, козаки та козачки танцюватимуть народні танці під супровід троїстих музик, парубоцтво демонструватиме жартівливі козацькі забави та стародавні народні ігри. На майдані козацького селища у здоровезних казанах на живому вогні варитимуться усілякі козацькі наїдки: вареники, галушки, козацький куліш, щерба та трав`яний козацький чай гербата.

Крім того, на ярмарковому майдані «Мамаєвої Слободи» відбуватиметься традиційний осінній «Слобідський ярмарок», на який ми запрошуємо кращих майстрів зі всієї України від Карпат і до Дону.

Як і минулого року, на цьому велелюдному дійстві під назвою «Слобідський ярмарок» ми хочемо бачити самобутні вироби народних майстрів, які дійсно не тільки є найкращими, але й гідно презентують матеріальну культуру козацької Вкраїни.

Ярмарок планується проводитись щорічно в останню суботу та неділю вересня. Тож від Вас залежить, чи зможемо ми відродити давні традиції наших майстрів, або й надалі будемо підтримувати китайського виробника «українських сувенірів».

Для по-справжньому самобутніх українських майстрів повідомляємо:

Аби забезпечити безкоштовний прохід в козацьке селище «Мамаєва Слобода» та резервування торгового місця для розташування Вашого краму на ярмарковому майдані, необхідно заздалегідь надати інформацію за телефонами: (044) 361 98 48 чи (093) 872 48 77, або ж написати на електронну скриньку: mamayevasloboda@gmail.com

Брати участь у ярмарку на безоплатній основі матимуть змогу лише ті народні майстри, котрі попередньо зареєструються, заповнивши анкету.

Також майстрам пропонуємо нову послугу. Ви можете скористатись для проживання гостинністю нашого хостелу (міні-готелю) «Козацький бурдюг». Тел... для довідок: 044-383-12-01; 093-745-90-25 – адміністратор Ірина, скринька: irynahostel@gmail.com

Ми хочемо, аби «Слобідський ярмарок» був справжнісіньким ярмарком, як це було у наших прадідів, тобто, щоб окрім сувенірів на ньому можна було придбати все, що заманеться: живе порося, корову, овець, кіз, курей, гусей; з`їсти варених раків чи вареників; почастувати кума «чикилдихою» або ж «варенухою»; поторгуватись з перекупками; «спитати» у циганки про долю. Одним словом – все точнісінько так, як вдало описав український ярмарок Микола Васильович Гоголь.
Саме тому, посеред ярмаркового майдану стоїть вкопаний семиметровий стовп із прикріпленим до його вершини колесом від дідівського воза. До колеса будуть прив`язані дорогезні подарунки, серед яких:

1. Романтичний бенкет зустрічі Нового 2013 року на двох у «Шинку – коса над чаркою». (У пропозицію включено: бенкет з розрахунку 1000 грн. на особу + участь у новорічних гуляннях на «Мамаєвій Слободі»);
2. Керамічні вироби (полумиски, миски, горнята тощо);
3. Майстер-клас із ковальства;
4. Майстер-клас із ткацтва;
5. Майстер-клас із гончарства;
6. Медовуха гречана, айвова, квіткова, липова;
7. Печатні медові пряники
8. та інші цікавинки...
Охочі парубки на фестивалі «Бабине літо» під час Слобідського ярмарку зможуть видертись на стовп та дістати для своїх коханих таку бажану лагоминку (якщо, звичайно, в них пуп не розв`яжеться!).

Тож на фестивалі «Бабине літо» на Вас чекатимуть фольклорні колективи, козаки та цигани, медовари та перекупки, які допоможуть Вам та Вашим друзям поринути у яскраву атмосферу свята давньої козацької України.
Початок фестивалю «Бабине літо», в рамках якого проходитиме другий осінній «Слобідський ярмарок», як 29, так і 30 вересня об 11-00.

Дрес-код заходу – вишиванка та вміння вірно вимовляти давнє українське слово «ПАЛЯНИЦЯ» (без акценту).
Шануймося, бо ми того варті!
Гайда до нас у козацьке селище «Мамаєва Слобода»!