chrome firefox opera safari iexplorer

IV Міжнародний музичний конкурс імені Миколи Лисенка

Дата події:15-24 листопада 2012 р.
Місце події:м. Київ
Більше про подію:

У Києві відбудеться грандіозна мистецька подія – IV Міжнародний музичний конкурс ім. М. Лисенка, присвячений завершенню року М.В.Лисенка (1842 – 1912), засновника української національної музики.

IV Міжнародний музичний конкурс ім. М. Лисенка патронує Міністерство культури України.

Найбільший музичний форум України цього разу – особливий. Він перетинається у часі з трьома визначними датами: 50-річчям заснування конкурсу (1962), 170-річчям з дня народження класика української музики М.В.Лисенка та 100-річчям від дня смерті композитора.

Спеціально на IV Міжнародний музичний конкурс ім. М. Лисенка приїде унікальна скрипка Гварнері Дель Джезу, яку привезе всесвітньовідомий скрипковий експерт Флоріан Леонард.

На відкритті Конкурсу на ній гратиме лауреат І Міжнародного конкурсу ім.М.Лисенка Дмитро Ткаченко, а в останній день музичного форуму вона звучатиме вже в руках лауреата IV Міжнародного музичного конкурсу ім. М. Лисенка.

Всі переможці конкурсу отримають унікальне видання про основоположника української музики, книгу-фотоальбом «Світ Миколи Лисенка» з рук автора Тараса Філенка.

У IV Міжнародному музичному конкурсі ім. М. Лисенка візьмуть участь понад 200 учасників, які представлятимуть 16 країн світу: Білорусь, Венесуелу, Італію, Казахстан, Канаду, Китай, Конго, Корею, Молдову, Польщу, Росію, Сінгапур, США, Узбекистан, Україну, Японію. До складу журі запрошено всесвітньовідомих музикантів та музичних діячів. Примітно, що серед членів журі є лауреати минулих лисенківських конкурсів: О.Козаренко (фортепіано), Д.Ткаченко (скрипка), І.Кучер (віолончель), Ю.Пантелят (віолончель).

IV Міжнародний музичний конкурс ім. М. Лисенка має чотири новації:

1. Безпрецедентний як для конкурсів, що мають державну підтримку, преміальний фонд. Перша премія – 20 тис. дол. і звання лауреата; друга – 14 тис. дол. і звання лауреата; третя премія – 8 тис. дол. і звання лауреата. А також заохочувальні премії – 5 тис. дол. і диплом та 3 тис. дол. і диплом; спеціальна премія «За найкраще виконання твору Миколи Лисенка» – 3 тис. дол. і диплом та «Найкращому концертмейстеру конкурсу» – 1 тис. дол. і диплом.

2. Нова система голосування журі, яка відповідає міжнародним вимогам і стандартам, забезпечить прозорість і незаангажованість визначення переможців конкурсу.

3. Міжнародні спостерігачі — почесні гості Конкурсу гарантуватимуть прозорість роботи міжнародного журі й конкурсних прослуховувань. Вони будуть обов’язково присутніми при підрахунку голосів відповідальним секретарем журі та представником дирекції конкурсу.

В якості спостерігачів приїдуть: художній керівник Люблінської філармонії, голова Музичного товариства ім. Г.Венявського Тереза Ксешка-Фалгер (Польща); співавтор книжки «Світ Миколи Лисенка» – доктор філософії, етномузиколог, піаніст Тарас Філенко (США).

4. Вперше за історію існування Конкурсу лауреати будуть забезпечені концертними ангажементами за попередніми домовленостями з Музичним товариством ім. Г.Венявського та японським агентством Yuna Japan.

Конкурс традиційно представлено у чотирьох номінаціях (41 піаніст, 56 скрипалів, 22 віолончелісти, 105 вокалістів), конкурсні прослуховування триватимуть одночасно на чотирьох локаціях.

Піаністи змагатимуться у Колонному залі ім.М.Лисенка Національної філармонії України, скрипалі – у Великому залі Національної музичної академії України ім. П.Чайковського, віолончелісти – в Будинку вчених Національної академії наук України, вокалісти – І та ІІ тури у Малому залі Національної музичної академії України ім.П.Чайковського, а ІІІ тур у Національному театрі опери та балету.

Супроводжуватимуть виступи фіналістів чотири симфонічних оркестри: Симфонічний оркестр Національної філармонії України («фортепіано»), Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України («скрипка»), Державний естрадно-симфонічний оркестр України («віолончель»), Симфонічний оркестр Національної опери України («сольний спів»).

Розклад конкурсу

15 листопада – реєстрація учасників, жеребкування, репетиції, урочисте відкриття Конкурсу (19:00, Національна філармонія України).
16, 17, 18 листопада – Перший тур.
19, 20 листопада – Другий тур.
21 листопада – репетиції з оркестром.
22, 23 листопада – Третій тур.
24 листопада – Закриття, гала-концерт переможців.

Детальні Конкурсні умови — на офіційному сайті www.competition.com.ua

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі