chrome firefox opera safari iexplorer

На Львівщині започатковано новий Міжнародний музичний фестиваль

13 листопада 2012 о 13:47

У Львові з 16 по 18 листопада 2012 року відбудеться I Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Ігнація Падеревського».
Основні фестивальні заходи проходитимуть у приміщенні Львівської обласної філармонії, повідомляє ЗІК з посиланням на прес-службу ЛОДА.

Фестиваль відкриється 16 листопада о 19.00 год. концертною програмою, у якій буде виконано твори: «Героїчна увертюра» для симфонічного оркестру (Віктор Косенко), Фантазія на польські теми для фортепіано з оркестром, ор.19 та Концерт для фортепіано з оркестром ля мінор, ор.17 (Ігнацій Ян Падеревський). Солісти – Маріанна Гумецька (фортепіано) та Кароль Радзівоновіч (фортепіано), Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, диригент – Єжи Максим’юк.

17 листопада о 19.00 год. у межах фестивалю вперше у Львові виступить Анна Марія Йопек з проектом «Полянна». В її концерті також візьмуть участь Кшиштоф Хердзін (фортепіано), Марек Напіорковський (гітара), Роберт Кубішин (бас), Павел Добровольский (перкусія), Пьотр Назарук, (флейти/вокал/цитра), Маріанна Гумецька (фортепіано).

Також у цей день, 17 листопада, о 15.00 год. у Львівській обласній універсальній науковій бібліотеці (проспект Т. Шевченка, 13) відбудеться семінар на тему «Львів як мультикультурний феномен – чи минуле має перспективи».

Закриття фестивалю відбудеться 18 листопада о 19.00 год. У цей день Академічний симфонічний оркестр Львівської обласної філармонії (диригує Єжи Максим’юк) виконає симфонію «Полонія», сі мінор, ор.24 Ігнація Яна Падеревського.

Зазначимо, що підготовка до проведення фестивалю об’єднала цілий ряд державних та громадських інституцій, а також шанувальників творчості видатного композитора Ігнація Падеревського, зокрема, Польсько-Українську Фундацію імені Ігнація Яна Падеревського, Польський Інститут у Києві, Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові, управління культури облдержадміністрації, відділ культури Маршалковського воєводства, Центр культури і мистецтв Мазовше та ін.

Фестиваль відбудеться під патронатом голови обласної державної адміністрації Михайла Костюка та маршалека Мазовецького воєводства Адама Струзіка.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути