chrome firefox opera safari iexplorer

Концерт «Забуті вокальні шедеври Франца Шуберта»

Дата події:21 березня 2013 о 17:00
Місце події:конференц-зал Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України (вул. Володимирська, 22-А, територія Національного заповідника «Софія Київська
Більше про подію:

В конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбудеться концерт «Забуті вокальні шедеври Франца Шуберта» у виконанні лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів Вікторії Заболоцької (сопрано) та Олександра Москальця (фортепіано).

«У програмі концерту 14 пісень Франца Шуберта (1797 – 1828). Майже всі вони доволі рідко з’являються в концертних програмах не лише в Україні, а й за кордоном. Ф. Шуберт створював пісні протягом всього життя – відтоді, коли йому виповнилося 14 років, і до останніх днів. Загальна кількість його творів для голосу з фортепіано сягає майже 800 назв. Нікому ще не вдавалося проспівати їх усі. З огляду на мелодійне багатство й довершеність пісень Шуберта, таку програму скласти доволі важко, адже хочеться охопити неосяжне і показати слухачеві якнайбільше творів. У кожному разі, така програма – неначе намисто з коштовних перлин. Навіть через два сторіччя Шуберт промовляє до нас своєю неповторною, такою палкою й тремтливою мовою...»
Олександр Москалець

Вхід вільний.
Тел. для довідок: (044) 2784481, (097) 7543102.

afisha

Довідково

Вікторія ЗАБОЛОЦЬКА (сопрано) – лауреат міжнародних і всеукраїнських конкурсів. Виступала на сценах двадцяти країн світу. Крім вокальної, має освіту хорового диригента. Працювала солісткою хорів «Київ», «Кредо», «Хрещатик». Багато часу присвячує викладанню вокалу. Виходила на десятки сцен найвизначніших концертних залів Європи й Америки, включаючи «Карнеґі-Холл» в Нью-Йорку, «Концертґебау» в Амстердамі, зал берлінського Домського собору, «Вікторія-Холл» (Онтаріо), зал Святого Патріка в Монреалі, Вашингтонський національний собор, філармонії Утрехта та Роттердама, численні зали Франції, Німеччини, Данії, оперні театри, тощо. Часто виступає з сольними концертами. Нещодавно виконала унікальну програму з вокалізів композиторів різних епох і стилів. У складі вищеназваних колективів записала понад 40 компакт-дисків, з них 30 – як солістка. Численні радіокомпанії світу здійснили багато записів та трансляцій її співу. Постійно працює над розширенням репертуару.

Олександр МОСКАЛЕЦЬ (фортепіано) – концертмейстер та музичний журналіст (оперний критик, має близько 1200 публікацій). Відвідав понад 40 країн світу, працював на радіо і телебаченні, займається науковою роботою. Також закінчив аспірантуру відділу західних літератур Інституту літератури АНУ ім. Т.Г. Шевченка. Як музикант переважно присвячує себе пропагуванню австро-німецької романтичної пісні. Концертував з багатьма солістами Національної опери України.

Програма концерту:
«Бачиш, як тебе досі обожнюю, невдячний!» (”Vedi quanto t'adoro ancora, ingrato”) D. 510 (сл. П. Метастазіо) (1816)
«Сліпий хлопчик» («Der blinde Knabe») D 833 op. 101 N 2 (сл. Дж.-Н. Крейґера) (1825)
«Пісня Міньйони ІІІ» («Lied der Mignon III») D 877/4 op. 62 N 4 (сл. Й-В. Ґете) (1827)
«Розчинення» («Auflösung») D 807 (сл. Й. Майргофера) (1824)
«Жалібна пісня пастуха» (“Schäfers Klagelied”) op. 3 N 1, D. 121 (сл. Й.-В. Ґете) (1814)
«Чоловіки злі!» («Die Männer sind mechant») D 866/3 op. 95 N 3 (з «Чотирьох пісень з приспівами», сл. Й.-Ґ. Зайдля) (1828?)
«Поховальний дзвіночок» («Das Zügenglöcklein») op. 80 N 2 D. 871 (сл. Й.-Ґ. Зайдля) (1826)
«Стогін» («Seufzer») D 198 (сл. Л.-Ґ. Гьольті) (1815)
«Невпинне кохання» («Rastlose Liebe») D 138 op. 5 N 1 (сл. Й-В. Ґете) (1815)
«Акід» («Atys») D 585 (сл. Й. Майргофера) (1817)
«Син муз» (“Der Musensohn”) op. 92 N 1, D. 764 (сл. Й.-В. Ґете) (1822)
«Щем» («Sehnsucht») D 879 op. 105 N 4 (сл. Й.-Ґ. Зайдля) (1826)
«Ніч і сни» («Nacht und Träume») D 827 op. 43 N 2 (сл. М. фон Колліна) (1822?)
«Маргарита за прядкою» («Gretchen am Spinnrade») D 118 op. 2 (сл. Й-В. Ґете) (1827)

Літературно-музичний проект «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» було започатковано у квітні минулого року. Протягом 2012 р. у ньому взяли участь відомі діячі сучасного мистецтва: композитор Олександр Щетинський, баяніст та музичний критик Роман Юсипей, піаніст Олег Безбородько, музикознавець Ірина Тукова, співачка та етномузиколог Наталія Сербіна, бард Олеся Найдюк, філософ, президент фестивалю «Сходи до неба» Володимир Сімонов, дитячий народний хор «Зірниця», драматург Тетяна Киценко, київський театр «Відкритий погляд». Зустрічі супроводжувалися виставками документів, раритетних видань та музейних предметів ЦДАМЛМ України («Баян в українській музиці»), тематичними оглядами («Особові фонди фольклористів у ЦДАМЛМ України») та ін.

Автор ідеї та керівник проекту – директор ЦДАМЛМ України Олена Кульчий, координатор програм – Юлія Бентя, завсектору просвітньої та виставкової роботи відділу використання інформації документів. Проект відбувається за підтримки Державної архівної служби України, Голова – Ольга Гінзбург.

24 липня

Інші дати
Ігор Дмитренко
1928 – український фізик у галузі надпровідності та низькотемпературного матеріалознавства, академік. Створив надпровідниковий квантовий магнітометр і градієнтометр надвисокої чутливості, перший в СРСР магнітокардіограф, кріогенний лазерний сканувальний мікроскоп та ін.
Розгорнути
Петро Перемежко
1833 – український гістолог. Засновник кафедри гістології, ембріології і порівняльної анатомії Київського університету. Уперше описав непрямий поділ тваринних клітин.
Розгорнути
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути