chrome firefox opera safari iexplorer

Концерт «Забуті вокальні шедеври Франца Шуберта»

Дата події:21 березня 2013 о 17:00
Місце події:конференц-зал Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України (вул. Володимирська, 22-А, територія Національного заповідника «Софія Київська
Більше про подію:

В конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбудеться концерт «Забуті вокальні шедеври Франца Шуберта» у виконанні лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів Вікторії Заболоцької (сопрано) та Олександра Москальця (фортепіано).

«У програмі концерту 14 пісень Франца Шуберта (1797 – 1828). Майже всі вони доволі рідко з’являються в концертних програмах не лише в Україні, а й за кордоном. Ф. Шуберт створював пісні протягом всього життя – відтоді, коли йому виповнилося 14 років, і до останніх днів. Загальна кількість його творів для голосу з фортепіано сягає майже 800 назв. Нікому ще не вдавалося проспівати їх усі. З огляду на мелодійне багатство й довершеність пісень Шуберта, таку програму скласти доволі важко, адже хочеться охопити неосяжне і показати слухачеві якнайбільше творів. У кожному разі, така програма – неначе намисто з коштовних перлин. Навіть через два сторіччя Шуберт промовляє до нас своєю неповторною, такою палкою й тремтливою мовою...»
Олександр Москалець

Вхід вільний.
Тел. для довідок: (044) 2784481, (097) 7543102.

afisha

Довідково

Вікторія ЗАБОЛОЦЬКА (сопрано) – лауреат міжнародних і всеукраїнських конкурсів. Виступала на сценах двадцяти країн світу. Крім вокальної, має освіту хорового диригента. Працювала солісткою хорів «Київ», «Кредо», «Хрещатик». Багато часу присвячує викладанню вокалу. Виходила на десятки сцен найвизначніших концертних залів Європи й Америки, включаючи «Карнеґі-Холл» в Нью-Йорку, «Концертґебау» в Амстердамі, зал берлінського Домського собору, «Вікторія-Холл» (Онтаріо), зал Святого Патріка в Монреалі, Вашингтонський національний собор, філармонії Утрехта та Роттердама, численні зали Франції, Німеччини, Данії, оперні театри, тощо. Часто виступає з сольними концертами. Нещодавно виконала унікальну програму з вокалізів композиторів різних епох і стилів. У складі вищеназваних колективів записала понад 40 компакт-дисків, з них 30 – як солістка. Численні радіокомпанії світу здійснили багато записів та трансляцій її співу. Постійно працює над розширенням репертуару.

Олександр МОСКАЛЕЦЬ (фортепіано) – концертмейстер та музичний журналіст (оперний критик, має близько 1200 публікацій). Відвідав понад 40 країн світу, працював на радіо і телебаченні, займається науковою роботою. Також закінчив аспірантуру відділу західних літератур Інституту літератури АНУ ім. Т.Г. Шевченка. Як музикант переважно присвячує себе пропагуванню австро-німецької романтичної пісні. Концертував з багатьма солістами Національної опери України.

Програма концерту:
«Бачиш, як тебе досі обожнюю, невдячний!» (”Vedi quanto t'adoro ancora, ingrato”) D. 510 (сл. П. Метастазіо) (1816)
«Сліпий хлопчик» («Der blinde Knabe») D 833 op. 101 N 2 (сл. Дж.-Н. Крейґера) (1825)
«Пісня Міньйони ІІІ» («Lied der Mignon III») D 877/4 op. 62 N 4 (сл. Й-В. Ґете) (1827)
«Розчинення» («Auflösung») D 807 (сл. Й. Майргофера) (1824)
«Жалібна пісня пастуха» (“Schäfers Klagelied”) op. 3 N 1, D. 121 (сл. Й.-В. Ґете) (1814)
«Чоловіки злі!» («Die Männer sind mechant») D 866/3 op. 95 N 3 (з «Чотирьох пісень з приспівами», сл. Й.-Ґ. Зайдля) (1828?)
«Поховальний дзвіночок» («Das Zügenglöcklein») op. 80 N 2 D. 871 (сл. Й.-Ґ. Зайдля) (1826)
«Стогін» («Seufzer») D 198 (сл. Л.-Ґ. Гьольті) (1815)
«Невпинне кохання» («Rastlose Liebe») D 138 op. 5 N 1 (сл. Й-В. Ґете) (1815)
«Акід» («Atys») D 585 (сл. Й. Майргофера) (1817)
«Син муз» (“Der Musensohn”) op. 92 N 1, D. 764 (сл. Й.-В. Ґете) (1822)
«Щем» («Sehnsucht») D 879 op. 105 N 4 (сл. Й.-Ґ. Зайдля) (1826)
«Ніч і сни» («Nacht und Träume») D 827 op. 43 N 2 (сл. М. фон Колліна) (1822?)
«Маргарита за прядкою» («Gretchen am Spinnrade») D 118 op. 2 (сл. Й-В. Ґете) (1827)

Літературно-музичний проект «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» було започатковано у квітні минулого року. Протягом 2012 р. у ньому взяли участь відомі діячі сучасного мистецтва: композитор Олександр Щетинський, баяніст та музичний критик Роман Юсипей, піаніст Олег Безбородько, музикознавець Ірина Тукова, співачка та етномузиколог Наталія Сербіна, бард Олеся Найдюк, філософ, президент фестивалю «Сходи до неба» Володимир Сімонов, дитячий народний хор «Зірниця», драматург Тетяна Киценко, київський театр «Відкритий погляд». Зустрічі супроводжувалися виставками документів, раритетних видань та музейних предметів ЦДАМЛМ України («Баян в українській музиці»), тематичними оглядами («Особові фонди фольклористів у ЦДАМЛМ України») та ін.

Автор ідеї та керівник проекту – директор ЦДАМЛМ України Олена Кульчий, координатор програм – Юлія Бентя, завсектору просвітньої та виставкової роботи відділу використання інформації документів. Проект відбувається за підтримки Державної архівної служби України, Голова – Ольга Гінзбург.

7 травня

Інші дати
Петро Чайковський
1840 –  російський композитор, диригент, музично-громадський діяч. Мав українське коріння. В Україні написав понад 30 творів.
Розгорнути
Народився Микола Кащенко
(1855, с.Веселе, Запорізька область – 1935) - український біолог, ембріолог, селекціонер, один із перших українських академіків, засновник акліматизаційних садів у Томську і Києві. Разом з В.О.Караваєвим створив зоологічний музей і був його першим директором.
Тиха місячна ніч над принишклим селом Оповила біленькі оселі. Лиш пустун-вітерець над люстерком-ставком В срібних хвилях гойда каруселі. Продерчав десь деркач у заплавах ріки, На хвилину сполохавши тишу, Очерет з осокою про щось гомінкий Тихо шепче і чубом колише. Запізнілий туман, мов отара овець, Суне попаски вбрід понад лугом. Замаячив ледь-ледь вдалині острівець Й непомітно сховався за пругом. (Віктор Геращенко)
Розгорнути