chrome firefox opera safari iexplorer

Шедеври Іоанна Пінзеля повертаються до України з Франції

06 березня 2013 о 13:42

Фахівці Львівської галереї мистецтв завершили демонтаж виставки скульптур Іоанна Пінзеля у Луврі та підготували їх до транспортування в Україну.

Про це УКРІНФОРМу повідомив головний хранитель фондів мистецького музею Ігор Хомин.

«Наші фахівці завершили демонтаж експозиції дерев'яних скульптур галицького Да Вінчі – Іоанна Пінзеля. Вони упакували безцінний вантаж у спеціальну тару та підготували його до транспортування. 10 березня експонати під охороною спецпідрозділу «Титан» повернуться до Львова і будуть виставлені у Галереї мистецтв», — зазначив Ігор Хомин.

За його словами, держава розрахувалася зі львівськими мистецтвознавцями, які за власний кошт їздили до Парижа на відкриття виставки. Експозиція дерев'яних шедеврів галицького майстра викликала широкий резонанс у Європі. Упродовж часу експонування — з 21 листопада 2012 року до 24 лютого 2013 року — до «львівської» зали Лувру шикувалися чималі черги.

Тепер відреставровані скульптури займуть тимчасове місце у Львівській галереї мистецтв, оскільки музей Іоанна Пінзеля перебуває у плачевному стані через дірявий дах і чекає державної допомоги на ремонт.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути