chrome firefox opera safari iexplorer

Мінкульт хоче забрати гроші, які дали Возницькому на Пінзеля?

18 липня 2012 о 16:34

Міністерство культури України хоче забрати 300 тис. грн, які раніше були виділені Львівській національній галереї мистецтв на відновлення скульптур Пінзеля. Про це 18 липня на прес-конференції повідомив Герой України Юрій Шухевич.

«Агентство з питань Євро вручило Возницькому чек на 500 тис. грн на реставрацію скульптур Пінзеля і ряд робіт в Підгорецькому замку. Міністерство культури вимагає передати 300 тис. грн йому нібито на реставрацію скульптур», – сказав Шухевич. Крім того, за його інформацією, міністерство має намір вивозити скульптури Пінзеля на виставку в Лувр саме через Київ.

«Це недоречно! У нас є фахові реставратори, а міністерство може прислати нам свого консультанта… Так, на жаль, в Україні ведеться: по дорозі до Києва… чи до Парижа в нас люблять деякі твори губитися», – наголосив Герой України.

Професор Львівської національної академії мистецтв, депутат Львівської обласної ради Ярослав Кравченко зауважив, що коли Борис Возницький рятував скульптури Пінзеля, в міністерстві мовчали, а тепер, коли треба везти виставку до Лувру, раптом вирішило взятися за організацію процесу.

Заступник директора галереї мистецтв Володимир Пшик зауважив: «Нам таки вдалося відстояти те, щоб наш музей був базовим: тут проходитиме реставрація і відправка скульптур в Париж».

Як інформував ZAXID.NET, директор Національного музею ім. Андрея Шептицького у Львові Ігор Кожан вважає, що в пам'ять про героя України, директора Львівської національної галереї мистецтв Бориса Возницького скульптури Йогана Пінзеля мають показати восени в Парижі у Луврі. РанішеБорис Возницький заявляв, що після твори Пінзеля мають потрапити до Лувру на виставку.

Нагадаємо, ще весною 2009 року делегація із Лувру, яка відвідала Львівщину, Тернопільщину, Івано-Франківщину, оглянула роботи Іоана Георга Пінзеля і обрала с кульптури для виставки, яку експонуватимуть у Луврі восени 2011 року. Згодом дату експозиції перенесли.

Джерело: zaxid.net
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути