chrome firefox opera safari iexplorer

Квест «Ніч на Івана Купала – пошук козацького скарбу на «Мамаєвій Слободі»

Дата події:06 липня 2013
Місце події:
Більше про подію:

В козацькому селищі «Мамаєва Слобода», вже вчерверте, відбудеться пошук «козацького скарбу». Вперше золоту каблучку з діамантами щаслива молода пара знайшла на свято Івана Купала у 2010 році. Вдруге в 2011 році , втретє у минулому 2012 році каблучку з коштовним камінням закохані шукали до півночі, але таки знайшли…

Як свідчать давні перекази, в 1756 році, біля ковбані (озера), з якого бере початок річка Либідь — саме в тому місці, де зараз розташовується козацьке селище — козацько-гайдамацький загін втопив два барила з золотими червінцями та коштовностями…

Чимало прагматичних сучасників вирішать, що це чергова байка, або ж принаймні, що наші прадіди запорожці це зробили керуючись українським прислів`ям: «І сам не гам, і другому не дам», адже втопити золоті дукачі та й гайнути потім собі далі в похід, хіба таке може вкластись в голові у сучасного «інтернет-воїна» матеріаліста…

Однак наші мудрі прадіди знали, що гроші то марнота, тож як християнські лицарі, збирали собі скарби на небі, а не на землі… Молитви Запорозьких козаків були дуже щирими та потужними, тож насправді, козаки-характерники ховали коштовності під джерелом не тому, що воно було прикметним. Твердо знаючи, що прихований із добрими думками та намірами скарб, має неодмінно матеріалізуватись в майбутньому. Витік річки, тобто джерело, ніби в геометричній прогресії збільшує енергію добрих думок, закладених разом із скарбом. У такий магічний спосіб скарб нібито збільшується та примножується... Він, цей козацький скарб, необов`язково має бути в щирих золотих червінцях, він, насправді, повинен бути у щирості думок та вчинків на благо рідної козацької Вкраїни.

Вам, панове прагматики, які вірять лише в корисливі мотиви, видаватиметься дивним, що цим матеріалізованим скарбом довкола джерела річки Либідь, насправді і є селище «Козака Мамая» — «Мамаєва Слобода».

А для романтиків, ми вже четвертий рік поспіль будемо проводити квест «Ніч на Івана Купала – пошук козацького скарбу на «Мамаєвій Слободі», обіч витоку легендарної річки Либідь, чарівного, оповитого лілеями та лататтям озера Красавиця.

Цього року, каблучка із коштовним камінням для пари-переможця, рівно як і другий приз – червоні корали, придбана особистим коштом козака Левушківського куреня Війська Запорозького Низового Костянтина Олійника.
Золота каблучка з коштовним камінням, рівно як і коралове намисто від козаків «Мамаєвої Слободи», очікують на своїх власників — переможців квесту "Ніч на Івана Купала — пошук козацького скарбу на «Мамаєвій Слободі»! Успіху Вам, закохані!..

В рамках святкування Івана Купала, біля покритого білими лілеями та жовтим лататтям озера, з якого бере початок річка Либідь, в чагарниках верболозу та в`яза між густими заростями папороті буде відкрита чародійна «Лавка закоханих». Переможці квесту — перші з киян — зможуть на собі випробувати її життєдайну чарівну силу. Адже посидівши на ній хоча б мить, закохана пара неодмінно одружиться, принаймні так стверджує ворожка «Мамаєвої Слободи».

З давніх-давен відзначення в Києві свята Івана Купала завжди відбувалось за традиційним сценарієм. Козацьке селище «Мамаєва Слобода» вже вчетверте пропонує всім неодруженим молодим парам ввечері 6 липня до 20-00 прийти на «Мамаєву Слободу» та взяти участь у квесті «Ніч на Івана Купала – пошук козацького скарбу на «Мамаєвій Слободі».
Перший приз: отже, як і попередні роки, козаки з «Мамаєвої Слободи» гарантують, що пара-переможець неодмінно отримає золоту каблучку (кільце), прикрашену коштовним камінням, яка символізує єдність душ закоханих.
Другий приз: коштовне коралове намисто + палкий поцілунок від коханої.
Третій приз: романтична вечеря на двох при свічках у «Шинку «Коса над чаркою», що на «Мамаєвій Слободі» (з розрахунку 300 грн. на особу) + палкий поцілунок від коханої.

Наші прадіди небезпідставно вважали, що в ніч з 6 на 7 липня розквітає червоно-вогненна квітка папороті. Той, хто її знайде та буде нею володіти, стає знахарем, а відтак, зможе знайти будь який скарб, що невидимий для очей інших людей.

Скарби бувають двох видів: закляті та незакляті. Останнім може скористатись кожен, хто його знайде, але заклятим (а саме таким і є клад захований на «Мамаєвій Слободі») заволодіти не так-то і легко. Хоча й місце відоме. Проте це не дає доступу до скарбу. Скарб може з’явитись в різноманітній личині: старим дідом, вродливою молодицею, конем, клубком ниток, собакою, півнем; штовхніть старого діда, обніміть та пригорніть молодицю, вдарте собаку – вони тутички й розсипляться у вигляді золотих дукачів та червінців... Однак як звичайній людині здогадатись, що це саме скарб? Певний засіб – це червоно-вогненна квітка папороті, власнику цієї квітки все відомо, проте як важко добути цю квітку. Різні перешкоди стають на шляху сміливця: відьми, чорти, вовкулаки, гопирі, сичі, домові, лісовики, русалки. Все це «товариство» збирається в купу в лісі й з реготом, криками й завиваннями перешкоджає у пошуках бажаної квітки…

Умови участі:

Реєстрація учасників:

Реєстрація відбувається з 10-00 — 30 червня по 19-45 — 6 липня 2013 року на «Мамаєвій Слободі» (при собі мати паспорти для підтвердження того, що Ви ще не одружені), а також придбати підкову (вартістю 200 грн.) з Вашим порядковим номером.
Для довідок тел.: 361-98-48; 095-326-64-53
листи надсилати: mamayevasloboda@gmail.com

Квест буде проводитись паралельно з відтворенням обряду Івана Купала фольклорним гуртом.

З ранку в козацьких селах та слободах дівчата по ранковій росі йдуть в поле чи ліс збирати трави та квіти. З них плетуть для себе купальські вінки. В цих вінках обов’язково повинна бути трава полину. Крім того, дівчата носять полин у себе під пахвами — це запобіжний засіб від русалок та відьом (принаймні так вважали наші прабабусі).

Ближче до вечора, веселою зграйкою дівчата відправляються у найближчий гай чи ліс та рубають там дерево. Перевага надається чорноклену. Після цього відносять дерево на місце, заздалегідь вибране ними для свята, і найменовують його «Купала». Потім приносять пучки соломи, а інколи й солом’яну ляльку, котра вдіта в жіночу сорочку із стрічками, в моністах та у великому вінку. Ця лялька і називається «Марена».

Прийшовши на місце, втикають в землю дерево, рясно обвішують його вінками та стрічками, ставлять біля нього «Купалу», а неподалік розводять вогнище.

Наші прабабусі, коли були ще дівками, весело брались за руки та ходили з піснями довкола нарядженого дерева «Марени», а потім скакали через вогонь. Інколи замість вогню брали кропиву, яку накидували величезними купами.

Парубки тільки були присутні, але в хороводах, танцях, піснях участі не брали.

В ніч з 6 на 7 липня розквітає червоно-вогнений цвіт папороті. Його можна знайти, зірвати та зберегти. Власник ціїє квітки стає знахарем, і ніякий клад не приховається від нього.

На «Мамаєвій Слободі» святкування «Івана Купала» відбудеться за участі фольклорного колективу та розпочнеться ближче до вечора, тобто о 19-00.
Люб’язно просимо всіх бажаючих прийти до витоку річки Либідь в козацьке селище «Мамаєва Слобода» з тим, аби відчути жаркий вогонь купальського вогнища.

Дрес-код заходу: вишиванка або який небудь український національний елемент одягу (віночок, намисто тощо)
Давайте спільно відроджувати прадавні традиції козацького краю!!!

Квест: «Ніч на Івана Купала – пошук козацького скарбу на «Мамаєвій Слободі»

Дата події:06 липня 2011 о 19:00
Місце події:Київ, "Мамаєва Слобода" (вул. Михайла Донця, 2)
Більше про подію:

З давніх давен відзначення в Києві свята Івана Купала завжди відбувалось за традиційним сценарієм.

Козацьке селище «Мамаєва Слобода», вже вдруге, пропонує всім неодруженим молодим парам — ввечері 6 липня до 20-00 прийти на «Мамаєву Слободу» та взяти участь у квесті «Ніч на Івана Купала – пошук козацького скарбу на «Мамаєвій Слободі».

Пара-переможець неодмінно отримає золоту каблучку (кільце) прикрашену діамантами, яка символізує єдність душ закоханих. Каблучка від козаків «Мамаєвої Слободи» вартістю 10000 (десять тисяч) гривень.

Другий приз: коштовне коралове намисто + палкий поцілунок від коханої.

Третій приз: романтична вечеря на двох при свічках у «Шинку «Коса над чаркою», що на «Мамаєвій Слободі» (з розрахунку 300 грн. на особу) + палкий поцілунок від коханої.

Як свідчать давні перекази в 1756 році, біля ковбані (озера), з якого бере початок річка Либідь — саме в тому місці, де зараз розташовується козацьке селище «Мамаєва Слобода» — козацько-гайдамацький загін втопив два барила з золотими червінцями та коштовностями…

Наші прадіди небезпідставно вважали, що в ніч з 6 на 7 липня розквітає червоно-вогненна квітка папороті. Той, хто її знайде та буде нею володіти – стає знахарем, а відтак зможе знайти будь який скарб, що невидимий для очей інших людей.

Скарби бувають двох видів: закляті та незакляті. Останнім може скористатись кожен хто його знайде, але заклятим, а саме таким і є клад захований на «Мамаєвій Слободі», заволодіти не так-то і легко. Хоча й місце відоме. Проте це не дає доступу до скарбу. Скарб може з’явитись в різноманітній личині: старим дідом, вродливою молодицею, конем, клубком ниток, собакою, півнем; штовхніть старого діда, обніміть та пригорніть молодицю, вдарте собаку – вони тутички й розсипляться у вигляді золотих дукачів та червінців... Однак як звичайній людині здогадатись, що це саме скарб? Певний засіб – це червоно-вогненна квітка папороті, власнику цієї квітки все відомо, проте як важко добути цю квітку. Різні перешкоди стають на шляху сміливця: відьми, чорти, вовкулаки, гопирі, сичі, домові, лісовики, русалки. Все це «товариство» збирається в купу в лісі й з реготом, криками й завиваннями перешкоджає у пошуках бажаної квітки…

Умови участі

Реєстрація учасників

Реєстрація відбувається з 10-00 — 1 липня по 19-45 — 6 липня 2011 року на «Мамаєвій Слободі» (при собі мати паспорти для підтвердження того, що Ви ще не одружені), а також придбати віночок з Вашим порядковим номером.

Для довідок тел.: 361-98-48; 093-872-48-77
листи надсилати: mamayevasloboda@gmail.com

Квест

1. Молоді пари прибувають на «Мамаєву Слободу» 6 липня до 19-45 на озеро Красавиця з паспортами, щоб засвідчити, що вони ще не одружені. Необхідною умовою реєстрації є придбання віночка з порядковим номером пари-учасниці. Після реєстрації оголошуються умови участі в квесті «Ніч на Івана Купала – пошук козацького скарбу на «Мамаєвій Слободі».
2. Кожна зареєстрована пара отримує кілька живих квіток, котрі обов`язково потрібно вплести у вінок певного розміру із трави та зілля, що росте обіч витоку річки Либідь, біля озера Красавиця. Перші 50 пар, котрі найшвидше сплели вінки та по команді пустили їх на воду озера Красавиця, допускаються до наступного етапу.
3. Після підведення підсумків першого етапу конкурсу на швидкість плетення вінка з живих квітів – пари отримують пакет із 5 питаннями стосовно ведичних знань українців, традицій, звичаїв та обрядів.
4. Пари, які відповіли правильно на всі 5 запитань, отримують білу стрічку і стартують до наступного етапу першими, відповідно, що ті пари які відповіли на 4 запитання з інтервалом у 7 хвилин стартують другими, пари що відповіли на 3 запитання і т.д.; останніми, з інтервалом у 7 хвилин стартують ті пари, котрі не відповіли правильно на жодне з поставлених запитань (завданням для всіх пар буде пошук колеса щастя з символічною квіткою папороті, якою насправді буде стрічка червоного кольору із завданням до наступного етапу). Парам потрібно буде знайти колесо щастя, зірвати з нього одну стрічку червого кольору та пов’язати поряд із білою парубку на зап’ясток.
5. Знайти на території «Мамаєвої Слободи» шинкарку – виконати її завдання й отримати чергову стрічку жовтого кольору (пов’язати на зап’ясток), що дає право перейти до наступного етапу.
6. Знайти ворожку-знахарку, виконати її завдання та отримати стрічку синього кольору (пов’язати на зап’ясток), що дає право перейти до наступного етапу.
7. Знайти шлях до Мамая. Пройти його та відбити козацький стяг, отримавши останню стрічку – малинового кольору (пов’язати на зап’ясток).
8. Перші 7 пар, котрі прийдуть якнайшвидше, пройдуть послідовно всі етапи та виконають завдання, й на підтвердження їх виконання зберуть всі стрічки (білу, червону, жовту, синю, малинову) зі стягом чимдуж біжать до озера Красавиця, де плавають  віночки…
9. Після цього б`ють козацькі гармати, що є гаслом (сигналом) про завершення змагань. Біля озера, в чіткій послідовності до прибуття на фініш пар учасників визначається черговість, за якою вони будуть мати змогу першими, другими, третіми, четвертими, п’ятими, шостими, сьомими дістати з озера Красавиця (парубок — при собі повинен мати плавки) віночок з прив’язаним до нього одним з призів.

Перша пара фіналістів має право на 4 послідовні спроби для пошуку віночка з коштовностями для коханої…
Другий фіналіст, після першого має 3 спроби для пошуку віночка з коштовностями для коханої.
Третій фіналіст має 2 спроби для пошуку віночка з коштовностями для коханої.
Відповідно, 4 фіналіст, 5, 6 і 7 мають по одній спробі для пошуку віночка з коштовностями для коханої.

У разі, якщо будь-який з коштовних призів (а саме: каблучка з діамантами, коштовне коралове намисто, намисто з перлин) було витягнуто відразу або з другої чи третьої спроби, то інші спроби для учасника скасовуються (тобто один цінний приз в одні руки). Наприклад, якщо перший фіналіст після перших двох спроб витягує віночки без виграшу, а з третьої спроби витягує віночок із написом: «Намисто із перлів», то в четвертий раз він за віночком у воду більше не лізе… (на озері буде 20 вінків – 13 з призами та 7 з надписом: «палкий поцілунок від коханої»).

Після того як всі 7 парубків фіналістів, спробували своє щастя виловити віночок із коштовним подарунком для коханої, козаки «Мамаєвої Слободи» вручать переможцям таку бажану золоту каблучку з діамантами, а також інші нагороди.

По закінчені заходу та урочистого вручення призів, будуть виловлені решта вінків і продемонстровано, що один або кілька призів, котрі не дісталися жодній парі, були там насправді.

Квест буде проводитись паралельно з відтворенням обряду Івана Купала гуртом «Рожаниця».

З ранку в козацьких селах та слободах дівчата по ранковій росі йдуть в поле чи ліс збирати трави та квіти. З них плетуть для себе купальські вінки. В цих вінках обов’язково повинна бути трава полину, крім того дівчата носять полин у себе під пахвами, це запобіжний засіб від русалок та відьом, принаймні так вважали наші прабабусі.

Ближче до вечора, веселою зграйкою дівчата відправлялись у найближчий гай чи ліс та рубали там дерево, перевага надавалась чорноклену. Після чого відносили його на місце, заздалегідь вибране ними для свята і найменовують його «Купала». Потім приносять пучки соломи, а інколи й солом’яну ляльку, котра вдіта в жіночу сорочку із стрічками, в моністах та у великому вінку. Ця лялька і називається «Марена».

Прийшовши на місце, втикають в землю дерево, рясно обвішують його вінками та стрічками, ставлять біля нього «Купалу», а неподалік розводять вогнище.

Наші прабабусі, коли були ще дівками, весело брались за руки та ходили з піснями довкола нарядженого дерева «Марени», а потім скакали через вогонь. Інколи замість вогню, брали кропиву, яку накидували у величезні купи.

Парубки тільки були присутні, але в хороводах, танцях, піснях участі не брали.

В ніч з 6 на 7 липня розквітає червоно-вогнений цвіт папороті. Його можна знайти, зірвати та зберегти. Власник ціїє квітки стає знахарем і ніякий клад не приховається від нього.

На «Мамаєвій Слободі» святкування «Івана Купала» відбудеться за участі фольклорного гурту «Рожаниця» під керівництвом Інни Шаркової, та розпочнеться ближче до вечора, тобто о 19-00.

Люб’язно просимо всіх бажаючих прийти до витоку річки Либідь в козацьке селище «Мамаєва Слобода» з тим, аби відчути жаркий вогонь купальського вогнища.

Дрес-код заходу: вишиванка або який-небудь український національний елемент одягу (віночок, намисто  тощо)

Давайте спільно відроджувати прадавні традиції козацького краю!!!

15 червня

Інші дати
Йосип Вітошинський
1838 – український хоровий диригент. У 1870 р. створив у с. Денисові перші в Західній Україні сільську читальню «Просвіти» і селянський хор.
Розгорнути
Народився Іван Миколайчук
(1941, с.Чортория, Чернівецька область - 1987) – українського актора, режисера, сценариста. Зіграв 34 ролі в кіно, написав 9 сценаріїв, та 2 режисерські роботи. Його називали обличчям і душею українського поетичного кіно, аристократом духу, блискучим самородком.
 
«Я не знаю більш національного народного генія, ніж Миколайчук…До нього це був Довженко» (Сергій Параджанов).
Розгорнути