chrome firefox opera safari iexplorer

У «Мамаєвій слободі» відгуляють Старий новий рік. Програма

04 січня 2012 о 12:04

У козацькому селищі «Мамаєва слобода» влаштують гуляння на Старий новий рік, Василя та Водохреща.

Про це повідломляє офіційний сайт Мамаєвої слободи.

Так, 13 січня о 18.00 киян та гостей столиці запрошуть провести Старий Новий Рік в родинному колі в атмосфері середньовічної Наддніпрянської України.

Зокрема, послухати справжнісіньких щедрівників, побачити стародавні обряди «Маланки» та «Кози» та взяти участь у народних гуляннях на ярмарковому майдані.

14 січня, на Василя, о 10.00 розпочне роботу ярмарок народних майстрів.

Об 11.00 гостей слободи запросять куштувати козацький куліш та печеного на рожнах стокілограмового кабана, дегустувати традиційні хмільні українськінапої козацької доби (вишняк, слив’янка, дулівка, медовуха).

Також у програмі різдвяні розваги для дітей та дорослих, майстер-класи від народних майстрів, співи біля вогнищ, катання на санчатах.

О 12.30 – майстер-клас із засівання, колядок та щедрівок, о 13.00 – різдвяна казка від казкаря – Сашка Лірника.

О 14.00 – обряд «Кози» та відтворення сакрального дійства «Щедрування» та «Засівання» за участю фольклорних колективів.

19 січня, на Водохреща, з 9.00 до 10.30 у козацькій церкві «Покрова Пресвятої Богородиці» відбудеться Святкова Літургія.

О 10.00 розпочнеться ярмарок народних майстрів, об 11.00 частування та о 12.30 – народні гуляння.

Також усі охочі матимуть змогу пірнути в ополонку озера Красавиця.

О 16.00 – продовження народних гуляннь: виконання колядок фольклорними колективами, спалення дідуха.

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути