chrome firefox opera safari iexplorer

Ярмарок народного краму відбувся в Мамаєвій Слободі

26 вересня 2011 о 09:41

Народний крам зі всієї України. До Мамаєвої Слободи, що у Києві, поярмаркувати з'їхалися понад два десятки умільців з Полтавської, Харківської, Київської, Черкаської та Львівської областей.

На продаж - і глиняний посуд, і ляльки-мотанки, і традиційні українські вишиванки, заквітчані віночки, і барвисті килими. А за плЕтеним парканом — свині, вівці та гуси. Вони підуть з молотка. Організатори планують зробити такий ярмарок щорічним. Проводитимуть кожні останні вихідні вересня. Та й з таким розмахом, щоби згодом Слобідський ярмарок за масштабами перевищив славнозвісні Сорочинці.

Костянтин Олійник, організатор: «Традиційні українські вироби, які споконвіку побутували в нас на Україні, вони втрачають свою сутність і перестають бути конкурентноздатними із китайським ширпотребом. І це витісняють нашу матеріальну культуру з нашого ж ринка. І ми хочемо, аби на Мамаєвій Слободі почали щороку збиратися ті народні майстри, які зберігають ці традиції споконвічні, народних промислів».

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі