chrome firefox opera safari iexplorer

Ярмарок народного краму відбувся в Мамаєвій Слободі

26 вересня 2011 о 09:41

Народний крам зі всієї України. До Мамаєвої Слободи, що у Києві, поярмаркувати з'їхалися понад два десятки умільців з Полтавської, Харківської, Київської, Черкаської та Львівської областей.

На продаж - і глиняний посуд, і ляльки-мотанки, і традиційні українські вишиванки, заквітчані віночки, і барвисті килими. А за плЕтеним парканом — свині, вівці та гуси. Вони підуть з молотка. Організатори планують зробити такий ярмарок щорічним. Проводитимуть кожні останні вихідні вересня. Та й з таким розмахом, щоби згодом Слобідський ярмарок за масштабами перевищив славнозвісні Сорочинці.

Костянтин Олійник, організатор: «Традиційні українські вироби, які споконвіку побутували в нас на Україні, вони втрачають свою сутність і перестають бути конкурентноздатними із китайським ширпотребом. І це витісняють нашу матеріальну культуру з нашого ж ринка. І ми хочемо, аби на Мамаєвій Слободі почали щороку збиратися ті народні майстри, які зберігають ці традиції споконвічні, народних промислів».

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути