chrome firefox opera safari iexplorer

Київський фестиваль вогню

Дата події:25-26 травня 2012 р.
Місце події:Київ, Маріїнський парк
Більше про подію:

25 і 26 травня у Києві пройде міжнародний фестиваль артистів вогняного та циркового мистецтва — Київський Фестиваль Вогню, який щорічно проходить в столиці України.

Шоу приурочено до Дня Києва. У програмі — виступи всесвітньовідомих колективів вогняного та циркового жанрів, а зокрема, театрів і сольних виконавців з Франції, Німеччини, Чехії, Литви, а також країн СНД.

Стартує фестиваль 25 травня о 19:00 у Маріїнському парку святковою карнавальною ходою за участі більше 500 артистів. Ходулісти, жонглери, танцюристи і акробати, артисти вогняного жанру будуть радувати глядачів своїми трюками. У цей вечір спеціальні гості з Франції, колектив Mandalights, представлять шоу Скляні ельфи.

26 травня на стадіоні Спартак (вул. Фрунзе, 105) у рамках денної програми (з 15:00 до 21:00) для глядачів буде працювати школа барабанів і ярмарок вогняного та циркового реквізиту.

На спеціальній сцені пройдуть виступи артистів сучасного циркового мистецтва, які, як зазначають організатори, в Україні вкрай рідко можна побачити на відкритих майданчиках. Також глядачі зможуть взяти участь у відкритих уроках від українських шкіл вогняного мистецтва і майстрів жонглювання, під час яких всього за кілька прийомів можна буде розучити нескладні трюки.

Головне вогняне шоу фестивалю розпочнеться о 21:00. 

Містерію вогню і світла глядачам продемонструють яскраві представники європейської вогненної сцени — театри Mandalights (Франція), Fire Circle (Литва), Amanitas (Чехія) і сольні виконавці Kyle McLean (Німеччина) і Meast (Франція). Також своє вміння володіти огнем покажуть колективи ФАЛЬКОР (Росія), EastFire (Україна), Etere (Білорусія), Проти Ночі (Україна), Elemental (Білорусія), Кіт (Україна). Після закінчення вечірньої програми спеціально до Дня Києва буде встановлено рекорд для Книги рекордів України — одночасний виступ із вогнем найбільшої кількості артистів.

25 травня вхід на всі заходи в Маріїнському парку вільний.

Вартість квитка на 26 травня − 60 грн (до 25 травня включно) на день гала-шоу — 70 грн.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути