chrome firefox opera safari iexplorer

Майстер-класи «Жайворон мов золотий, з переливами»

Дата події:9-25 березня 2014 р.
Місце події:Музей-квартира Павла Тичини
Більше про подію:

В українській символіці птах — символ долі, сім'ї, любові, покровитель дітей та жінок, єдина істора, якій наші предки надавали особливої здатності — злетіти до сонця та, подолавши силу земного тяжіння, полинути далеко у Всесвіт та душам наших далеких пращурів «розповісти» про наше земне життя.

Березень — місяць, коли з вирію повертаються птахи. За різними повір"ями називають і 9-те, 17-те, і 22-ге березня — днями, коли прилітають птахи. Очевидно, ці дати досить умовні і головним є, власне, період, коли до нашого вука долинає звук несміливого співу жайворонка.

Саме у цей час починає прокидатся природа, стає довшим день, тепліше й яскравіше світить сонечко, кожен з нас прагне прикрасити простір, який нас оточує.

З 9 до 25 березня 2014 року Музей-квартира Павла Тичини пропонує відвідати усім охочим майстер-клас, який називається словами з вірша Павла Тичини — «Жайворон мов золотий, з переливами».

В процесі нетривалої роботи діти зможуть виготовити пташку, символа-провісника весни, позитивних перемін, надій, чистих сподівань та розмістити її чи в музейному дитячому просторі на дереві музейного життя, чи прикрасити нею простів у класі, в школі, вдома. Дорослі ж зможуть зробити витинанку, центральним образом якої буде символ птаха. Під час майстер-класу буде виготовдена витинанка та оздоблена лише в паперовому варіанті. Подальше оздоблення витинанки (обрамлення її в рамку, в паспарту й т.і.) залежатиме від бажання її автора та виконуватиметься ним самостійно. Для виготволення витинанки потрібно буде мати з собою маленькі (манікюрні) ножиці.

Такі майстер-класи можуть відвідувати як поодинокі відвідувачі, так і родини, й класи учнів.

Тривалість заняття — від 25 хвилин (виготовлення пташки) до 1 години (виготовлення витинанки).

Варість майстер-класу:
для дітей, які виготовляють пташку — 10,00 грн. (з цим квитком діти за бажанням зможуть оглянути музейну експозицію); кількість учасників майстер-класу — від 1 до 30 чоловік;
для тих, хто виконуватиме витинанку — 25 грн. (з цими ж квитками охочі зможуть оглянути музейну експозицію).

Попередній запис потрібен лише у випадку проведення занять класом учнів. Телефон — 234-43-27.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути