chrome firefox opera safari iexplorer

«Мамаєва Слобода» відзначає Міжнародний день рідної мови

Дата події:21 лютого 2013 о 12:00
Місце події:"Мамаєва Слобода" (Київ, вул. М. Донця,2)
Більше про подію:

Мова – це не тільки засіб спілкування але й основний інструмент який дозволяє людині дати визначення культурі, оточуючому середовищу, історії рідного краю та родоводу, тобто дає можливість самоідентифікувати себе у просторі.

День рідної мови щорічно відзначається під егідою ЮНЕСКО починаючи з 2000 року. Ця ініціатива спрямована на визнання та заохочення використання рідних мов.

21 лютого було визначено як Міжнародний день рідної мови рішенням 30-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО за пропозицією країн-членів організації в листопаді 1999 року в пам’ять про події 1952р. на території сучасної Народної Республіки Бангладеш (до 1971 року територія Пакистана). Саме тоді була жорстоко придушена акція протеста на захист рідної бангладешської мови в якій загинуло п’ять студентів.

Наша рідна мова впродовж століть зазнавала репресі й та гонінь. Саме тому козаки з «Мамаєвої Слободи» вчергове здійснюють «символічну козацьку шабельну атаку» з нагоди відзначення дня рідної мови. Ці заходи пройдуть у вигляді відкритого уроку народознавства та присвячуватимуться «найукраїнішій» літері української абетки «Ґ». Хочемо звернути Вашу увагу, що цієї літери нема в абетках інших народів, можливо саме тому літера «Ґ» зазнала сталінських репресій у 1933 році. Після «реформ» українського правопису «успішно» проведених за вказівкою сталінських опричників Андрія Хвилі (Олінтер) та Наума Кагановича серед інших новацій з української абетки літера «Ґ» була усунена як націоналістична...

Початок заходів, щодо реабілітації літери «Ґ» розпочнеться 21 лютого 2013 року о 12-00 у приміщенні «Войськової скарбниці», що на садибі Сотника в козацькому селищі «Мамаєва Слобода».

У програмі заходу:

1. Виконання старосвітських пісень з літерою « Ґ» разом із заслуженим артистом України Тарасом Компаніченком.
2. Українська каліграфія — написання гусячими перами слів з літерою «Ґ»
3. Дитячі читання віршів з літерою «Ґ»
4. Стародавні веселі ігри та забави, куліш та козацький чай «гербата», катання верхи на конях спільно з козаками.

Козацька Спадкова Духовна Республіка на «Мамаєвій Слободі» з нагоди проведення свята, хоче нагадати, що на ІІІ Міжнародний Український Літературний конкурс «Козацька Балачка» вже надійшло кілька творів. Конкурс триває. Тож просимо приєднуватись до нашої «козацької реконкісти». Роботи приймаються до 9 березня — Дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Батько, прости гріхи наші, ми каємось! Благослови добре діло зробити. Во ім`я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі