chrome firefox opera safari iexplorer

Міжнародний еко-культурний фестиваль «Трипільське коло 2011. Повітря»

Дата події:30 червня - 3 липня 2011 р.
Місце події:м. Ржищів, Київська область
Більше про подію:

«Трипільське коло» стартує 30 червня у Ржищеві. Триватиме музично-екологічний фестиваль до 3 липня. Цьогоріч покровителем дійства оголосили стихію — повітря. Його символами стануть кульбаби і паперові журавлі.

Виступатимуть на фестивалі кілька десятків українських та іноземних гуртів. Влаштують і майстер-класи. Там навчатимуть танцям і співам. Покажуть також, як малювати еко-торби та давати друге життя вже використаним матеріалам — пластику та паперу.

Також охочі зможуть своїми руками ліпити хату і традиційні трипільські обереги, які виготовляли наші пращури 5-7 тисячоліть тому.

Іван Тращук, учасник студії-реконструкції трипільської кераміки: «На „Трипільському колі“ будуть реконструкції горну, в якому буде випалюватися вся оця кераміка. Ця піч має набрати понад 1000 градусів. І це можна буде побачити своїми очима, як воно відбувалося тоді й як воно відроджується зараз».

Максимальна екологічність — це головна ознака «Трипільського кола». Окрім заборони вживати алкологоль, наркотики та курити, організатори подбали й про довкілля. Вони підрахували, які децибели можуть зашкодити мешканцям Ржищівського гірського хребта, а також продумали, як зменшити викиди СО2 у повітря під час проведення «Трипільського кола».

Наталя Лещенко, співорганізатор фестивалю «Трипільське коло»: «Ми відмовилися повністю від усіляких салютів, петардів, від усього, що може викликати переляк у диких тварин. Салют ми замінили лазерним шоу. Щодо сміття — після того, як „Трипільке коло“ завершило свою програму, ви не знайдете жодної смітинки на цій території».

Детально про фестиваль на сайті http://tkfest.com.ua

Джерело: 5 канал

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі