chrome firefox opera safari iexplorer

Міжнародний еко-культурний фестиваль «Трипільське коло 2011. Повітря»

Дата події:30 червня - 3 липня 2011 р.
Місце події:м. Ржищів, Київська область
Більше про подію:

«Трипільське коло» стартує 30 червня у Ржищеві. Триватиме музично-екологічний фестиваль до 3 липня. Цьогоріч покровителем дійства оголосили стихію — повітря. Його символами стануть кульбаби і паперові журавлі.

Виступатимуть на фестивалі кілька десятків українських та іноземних гуртів. Влаштують і майстер-класи. Там навчатимуть танцям і співам. Покажуть також, як малювати еко-торби та давати друге життя вже використаним матеріалам — пластику та паперу.

Також охочі зможуть своїми руками ліпити хату і традиційні трипільські обереги, які виготовляли наші пращури 5-7 тисячоліть тому.

Іван Тращук, учасник студії-реконструкції трипільської кераміки: «На „Трипільському колі“ будуть реконструкції горну, в якому буде випалюватися вся оця кераміка. Ця піч має набрати понад 1000 градусів. І це можна буде побачити своїми очима, як воно відбувалося тоді й як воно відроджується зараз».

Максимальна екологічність — це головна ознака «Трипільського кола». Окрім заборони вживати алкологоль, наркотики та курити, організатори подбали й про довкілля. Вони підрахували, які децибели можуть зашкодити мешканцям Ржищівського гірського хребта, а також продумали, як зменшити викиди СО2 у повітря під час проведення «Трипільського кола».

Наталя Лещенко, співорганізатор фестивалю «Трипільське коло»: «Ми відмовилися повністю від усіляких салютів, петардів, від усього, що може викликати переляк у диких тварин. Салют ми замінили лазерним шоу. Щодо сміття — після того, як „Трипільке коло“ завершило свою програму, ви не знайдете жодної смітинки на цій території».

Детально про фестиваль на сайті http://tkfest.com.ua

Джерело: 5 канал

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути