chrome firefox opera safari iexplorer

Міжнародний фестиваль «Київська Русь XIII століття»

Дата події:18-20 травня 2012 р.
Місце події:«Парк Київська Русь»
Більше про подію:

Відчуйте пульс життя Стародавнього Києва, станьте свідком реконструкції битв епохи XIII-XIV століть та пориньте у чарівний світ середньовічних розваг та забав, відвідавши «Парк Київська Русь» 18-20 травня!

Протягом трьох днів – з 18 по 20 травня – у Центрі культури та історії Древньої Русі «Парк Київська Русь» в рамках V ювілейного Міжнародного фестивалю «Парк Київська Русь» пройде один із найбільш грандіозних культурно-історичних фестивалів в Україні та на теренах усієї Східної Європи – «Київська Русь XIII століття».

На гостей Парку чекає яскраве свято Середньовіччя! Вир яскравих вражень та емоцій, дозвілля на будь-який смак та сюрпризи від організаторів – все це під час фестивалю «Київська Русь XIII століття», присвяченого 1530-річчю Києва, 1150-річчю зародження держави Київська Русь та 1130-річчю проголошення Києва її столицею.

У програмі мега-фестивалю – достовірна історична реконструкція життєвого устрою епохи XIII-XIV століть, видовищні театралізовані дійства, неперевершені трюкові постановки каскадерів, лучні турніри та забави. У небо будуть здійматись повітряні кулі в рамках «Турніру повітряних витязів».

І найголовніше видовище – масові запеклі поєдинки русичів та монголів на Великому Ристалищі.

Понад 500 кращих бійців найвизначніших клубів історичної реконструкції з України та всього світу представлять глядачам масову реконструкцію міжусобних війн XIII-XIV століть з максимальним відтворенням подій та воєнної культури тих часів: масова денна битва «Міжусобиця Древньої Русі», видовищна нічна баталія «Реконструкція битви на Синіх Водах», присвячена її 650-річчю, а також грандіозна битва «Русь проти Орди».

Гості Парку сповна насолодяться відпочинком в етнічному стилі, кожен знайде заняття до душі.

Чимало різноманітних розваг чекає на найменших відвідувачів Парку. Дітлахи зможуть покататись на поні, погратись з тваринами на звіринці, перевдягатись в богатирів та позмагатися на мечах з жителями Древнього Києва. Батьки можуть не хвилюватися, адже дитячі мечі в Парку – м’які, а жителі Древнього Києва – професійні актори, котрі можуть забавляти дітей хоч цілий день. Дівчатка та хлопчики зможуть взяти участь у різноманітних майстер-класах, наприклад – з виготовлення ляльки-мотанки чи гончарства.

Дорослі ж можуть випробувати себе на влучність та вправність на локаціях Парку. На території працюватиме конюшня, де кожен зможе прокататися на красенях-конях, середньовічний тир, де бажаючі зможуть постріляти з лука, пометати ножі, списи та сокири. Гості матимуть змогу відвідати майстер-класи з володіння середньовічною зброєю, ковальської майстерності та карбування монет. Також відвідувачі зможуть отримати іменну грамоту від Нестора Літописця чи персональне пророцтво від містичної волхвині. Вишуканими та оригінальними авторськими виробами порадує ярмарок майстрів.

Окрім надзвичайно насиченої програми та активного відпочинку, гості Парку зможуть насолодитися смачними середньовічними стравами та напоями. А з настанням темноти – з завмираючим серцем будуть спостерігати за вечірньою програмою. В Парку відбуватиметься магічне дійство: по території запалають смолоскипи, навколо вогнищ вируватимуть запальні хороводи. Ще більше підігріватиме святковий настрій найкращий ансамбль середньовічної музики «Osimira». Усі охочі матимуть змогу потанцювати під запальні ритми у виконанні цього ансамблю на святковій етнодискотеці. Запалять ніч фінальні дійства фестивалю – вогняне шоу і святковий феєрверк.

Прийдіть у «Парк Київська Русь» з 18 по 20 травня! Ви побачите небачене, почуєте нечуване, відчуєте нестримну енергію справжнього свята та поринете у чарівний світ Середньовіччя!

5 червня

Інші дати
Степан Сабадаш
1920 – український композитор, диригент, музикант, хормейстер. Пісні: «Очі волошкові», «Пісня з полонини», «Осінь» та ін.
Розгорнути
Володимир Підвисоцький
1857 –  фундатор української школи патофізіологів, ендокринолог, імунолог, мікробіолог. Автор версії про вірусну природу онкологічних захворювань.
Розгорнути
Народився Михайло Яловий (псевдонім – Юліян Шпол)
(1895, с.Дар-Надежда, нині - Харківська область – 1937), український поет, прозаїк, драматург. Автор збірки поезії «Верхи», роману «Золоті лисенята».
Земле моя, Сумом моїм заповитая, Теплоснажная, Стражданням закрижанена, В тобі – осталена – Дрижить Струна моя. (Михайло Яловий)
Розгорнути