chrome firefox opera safari iexplorer

Передача друкованих творів Лесі Українки та родини Косачів

Дата події:15 жовтня 2010 о 12:00
Місце події:м. Луцьк, Музей Лесі Українки ВНУ імені Лесі Українки (вул. Потапова, 9)
Більше про подію:

15 жовтня в м. Луцьку за участю Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України відбудеться передача друкованих творів Лесі Українки та родини Косачів, виданих українською громадою у США, до Науково-дослідного інституту Лесі Українки при Волинському національному університеті ім. Лесі Українки.

Подія присвячена ювілею музею Лесі Українки, створеного 25 років тому тоді ще у Луцькому державному педагогічному інституті її імені. Першою завідувачкою музею була Тамарa Скрипкa, дослідниця життя і творчості Лесі Українки, громадянка України, яка нині живе і працює у Сполучених Штатах Америки.

Відтак її постійний і довготривалий контакт з родичами Лесі Українки у Північній Америці сприяв поверненню родинного архіву в Україну. У 1989 році академік Микола Жулинський започаткував повернення архіву, привізши частину колекції родинних фотографій. Відтоді відбулося ще шість передач документів і меморій родини Драгоманових-Косачів. Знаменно, що цей Музей став основою Науково-дослідного інституту Лесі Українки при Волинському національному університеті, заснованого спільно з Інститутом літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України і має назву – відділ літературно-меморіальних фондів НДІ Лесі України при Волинському національному університеті ім. Лесі Українки.

Більше інформації на сайті http://mincult.kmu.gov.ua

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути