chrome firefox opera safari iexplorer

Персональна виставка Руслана Найди «TERRA COSACCORUM» (скульптура, графіка)

Дата події:17 листопада – 5 грудня 2015 р.
Місце події:Галерея «АВС-арт» (м. Київ, Андріївський узвіз, 2-Б)
Більше про подію:

Terra Cosaccorum – Козацька земля – під такою латинською назвою були знані колись у Європі українські терени. Й ми, нащадки козацького роду, – усвідомлюємо це чи ні – черпаємо сили на думку й чин із нерозривного зв’язку з предками, традиціями, історією. Козацька земля – звучить гордо. Це сформовані світоглядно-філософські засади славного лицарства. Козацька земля живить і надихає відомого скульптора, графіка, письменника, майстра кобзарського цеху й співзасновника об’єднання «Нова Січ» Руслана Найду.

Руслан Найда ідентифікує себе з праслов’янською культурою, козацьким степом і надзвичайним прагненням свободи. Його скульптура й графіка, представлені на персональній виставці «Terra Cosaccorum» у галереї «АВС-арт», наповнені символічними, вічними, сакрально-епічними образами Великого Степу. Першопредок-деміург, воїни й войовниці, піші й кінні, степовий світ амазонок і кіммерійсько-сарматських богинь та козацька пісня Перемоги. Міфологічні фігури напружено вдивляються у простір, виростають із найдревнішого камінного кромлеха-кола. Мистець шукає у своїх роботах дух героїв і першопрохідців, знаходить образи в глибинах історії й яскраво їх інтерпретує.

Основна ідея Руслана Найди – вічність сакрального мистецтва, магія мегалітів степу, новітній синтез сплавів металу з омитим течією й овіяним вітрами гранітом Дніпрових порогів. Усе заради одного – відчути, зрозуміти і проявити синівську любов до правічної землі козацької.

«Козак – стан душі, сила духу й пошук Волі. Багато творчих людей козакують… Бунтівний дух – це моє життєве кредо. Людина не повинна залишатися байдужою до самої себе, до нації, до країни. Вона має весь час бунтувати: стосовно себе й інших. Хочу, щоб люди відчували дух бунтівника й у моїй скульптурі, і в графіці».
Руслан Найда

Про автора

Руслан Найда – скульптор, графік, художник-ілюстратор, письменник (повість «Редут», «Козацький роман» у співавторстві з Лесею Гончар), майстер кобзарського цеху й співзасновник об’єднання «Нова Січ». Народився 25 березня 1969 р. в м. Києві в сім’ї військовослужбовця. Перших два роки життя провів у Семипалатинську на полігонах ядерних випробувань, степи Казахстану. Працював препаратором на кафедрі анатомії Київського медичного університету (1986—1987). 1987—1993 – навчання в НАОМА, кафедра скульптури. Довгий час жив і працював у США (м. Балтимор). Створив козацьку кінну залогу й скульптурну галерею на Київщині. Виставки художника відбувались у Польщі, Швеції, Німеччині, Франції, США, Канаді.

Відкриття виставки – 17 листопада 2015 о 18 годині.

Виставка працює з 17 листопада по 5 грудня 2015 з 11:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка. Вхід вільний.

Контактний телефон: +380 (44) 425 90 90. E-mail: avs_art@i.ua. Сайт: www.avsart.com.ua.

Сторінка у Фейсбуці: www.facebook.com/avsart.gallery

31 жовтня

Інші дати
Міжнародний день Чорного моря
Це свято відзначається в день, коли в 1996 році шість причорноморських країн - Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна - підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря.
Розгорнути
Народився Михайло Злобинець (кобзар Домонтович)
(1883, м. Золотоноша, Черкаська область – 1933 ?) – культурно-освітній діяч, поет, бандурист. Організатор та керівник ансамблю бандуристів, майстер з виготовлення бандур. Автор «Самовчителя гри на кобзі або бандурі», збірника творів для бандури.
Розгорнути
Народився Микола Кибальчич
(1853, м. Короп, Чернігівська область - 1881) – винахідник і революціонер-народник. Автор схеми першого у світі реактивного літального апарату. Страчений за співучасть у замаху на імператора Олександра II.
Розгорнути