chrome firefox opera safari iexplorer

Поетичний спротив «АНТИсовок»

Дата події:22 квітня 2014 о 19:00
Місце події:Музей-квартира Павла Тичини у Києві
Більше про подію:

Більше двох десятиліть минуло з того часу, коли наша країна здобула незалежність. Понад 20 років ми маємо можливість не лише вільно думати, аналізувати, а й говорити те, що нам найдорожче, найактуальніше. Ми усі маємо право повної мистецької самореалізації.

Проте, дії, які розгорнула на території України східна сусідка — Росія — спрямовані на дестабілізацію спокою в Україні, захоплення частини нашої території та нав"язування нам, вільній незалежній нації, стереотипів колишньої совєтської ідеології, перелицьованої на сучасний російський манер. Поведінка, вчинки, інформаційні методи, що застосовує зараз російська політична верхівка, мало чим відрізняються від дій та стереотипів колишнього СРСР. Нас знову намагаються затягнути (чи нав"язати нам) у «совок», з якого ми вирвалися і відчули радість дихати на повні груди повітням свободи.

За час нашої державної та національної незалежності в Україні виросло нове покоління, яке, на щастя, не відчуло на особистому житті, а лише читало в книгах про часи, коли не можна було вільно висловлюватися, треба було «думати так, як треба, як усі», неодмінно йти на першотравневу демонстрацію, обов"язково виходити у передвеликоню суботу на «коммуністічєскій субботнік», боятися слова «націоналіст» і соромитися своєї мови. Наші молоді люди не відчувають, як колись їх батьки, страху, йдучи до храму на Різдво, Великдень, щонеділі. Наша молодь пишається своєю приченість до великої української нації та, гордо випрямивши поставу, співає гімн Незалежної України. Наші юнаки та дівчата відкрито й впевнено виходять на Майдани країни, щоб засвідчити свою волю.

Наша нація вільна і не сприймає нав"язування чужої ідеології та непритаманних нам правил життя. У нас є свої духовні цінності та життєві пріоритети, які ми засвідчуємо та зберігаємо — кожен у свій спосіб.

22 квітня 2014 року о 19.00 ми запрошуємо молодих душею поетів до Музею-квартири Павла Тичини на своєрідний поетичний спротив «АНТИсовок».

Ми пропонуємо усім охочим читати вірші про Україну, про її неподільність, про рідну мову, про український патріотизм, про наших втрачених на Майданах Героїв України, про наш Майдан, про нашу прекрасну молодь, про кохання, про усе, що нам сьогодні дороге і чого ми вже ні за яких умов не можемо втратити.

Ми не хочемо повертатися в часи совка! Тому наш поетичний спротив буде записано на аідео та виставлено на нашому каналі в YouTube.

Просимо усіх охочих до участі поетів реєструватися на сайті музею за адресою: http://tiny.cc/a7hnex.

Для слухачів участь — за вхідним квитком до музею.

2 березня

Інші дати
Народився Архип Тесленко
(1882, с. Харківці Полтавської обл. - 1911) - український письменник. Автор оповідань "Хуторяночка", "Син", "Дід Омелько", "За пашпортом", "Страчене життя", "Школяр" та ін.
Розгорнути
Народився Шолом-Алейхем (Соломон Рабинович)
(1859, м.Переяслав-Хмельницький Київська область – 1916) - єврейський письменник, драматург та просвітницький діяч. В Україні написав свої знамениті твори «Тев’є-молочник», «Менахем-Мендл», «Нотатки комівояжера», «Монологи».
«Коли я писав мої вірші, я, як міг, шукав «Кобзаря», цю пісню пісень Шевченка, і не міг знайти. Я ладен був віддати що завгодно і скільки завгодно. І ось тепер я бачу, що не прогадав би, якби заплатив найвищу ціну бодай за одну його «Катерину» (Шолом-Алейхем).
Розгорнути
Народився Мирон Кордуба
(1876, с.Острів Тернопільської області - 1947) - український вчений, публіцист, історик, письменник, громадсько-політичний діяч.
Розгорнути