chrome firefox opera safari iexplorer

Прем’єра І частини епосу «Тарас: слава», Черкаси

Дата події:10 березня 2011 о 18:00
Місце події:Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка (м. Черкаси, бул. Шевченка, 234)
Більше про подію:

У Черкасах триває робота над втіленням грандіозної театральної постановки – драматичної поеми-тетралогії відомого українського поета Богдана Стельмаха «Тарас». 

10 березня 2011 року планується прем’єра першої частини епосу «Тарас: слава». Над постановкою вистав працює відомий режисер Сергій Проскурня, який також був керівником минулорічного проекту «Циганський барон».

До 2014 року включно український глядач на черкаській сцені побачить чотири вистави. За задумом режисера спочатку поставлять останню частину поеми. Відтак події будуть рухатися від смерті до народження Тараса. А в ювілейний 2014 рік на черкаській сцені буде відтворено усю біографію Тараса Шевченка. Театральний епос триватиме 6 годин.

Головну роль – Тараса Шевченка – у всіх чотирьох виставах будуть виконувати різні актори. У першій виставі «Тарас: слава» головну роль виконає відомий актор та режисер Петро Панчук – актор Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, якого вже звично називають знаковим і блискучим.

Як зазначають театральні експерти, Панчука відкрив Андрій Жолдак в «Ідіоті» Достоєвського, після чого про актора заговорили. Цього самобутнього, надзвичайно талановитого актора можна побачити в таких спектаклях: «Мартин Боруля», «Шельменко-денщик», «Наталка Полтавка», «Кавказьке крейдяне коло», «Кайдашева сім’я», «Брати Карамазови» та ін. Тараса Шевченка Петро Панчук уже грав у «Божественній самотності» О. Денисенка, у кінофільмі «Повернення» та записав аудіокнигу з творів Кобзаря.

– З великою приємністю представляю знаного українського актора Петра Панчука. Творчість Петра Фадійовича я люблю і шаную. Свого часу ми навчалися на одному курсі. Його акторська доля одночасно непроста, але цілісна. Він одразу себе заявив як ґрунтовний, харизматичний, архетипний, внутрішньо неспокійний виконавець, – характеризує виконавця головної ролі Сергій Проскурня.

Петро Панчук до цього був у Черкасах на гастролях. Цього разу йому зняли квартиру. З основним місцем роботи все узгодили.

– Дякую, що Сергій запропонував мені грати цю роль. Серед усіх драматичних текстів про Шевченка, цей найбільш мені до душі. Я з дитинства співпереживаю Шевченка, відчуваю його, є дотики душі, тому роль мені дуже близька. Ще в 6 років мені голова колгоспу подарував «Кобзар», згодом по житті були різні «дотики» до Шевченка. Я завжди плачу в музеї Шевченка в Києві, – про усвідомлення і відчуття Тараса Шевченка розповідає Петро Фадійович.

Головну роль грати у виставі пропонувалося й іншим акторам: Олександру Денисенку, Андрію Середі, Івану Гаврилюку, які з тих чи інших причин відмовилися. У театральному епосі «Тарас» візьме участь увесь творчий склад Черкаського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка.

Інформацію щодо перебігу подій театрального проекту «Тарас» у Черкасах ви можете одержати через наступні канали:
– Офіційний портал міста Черкаси – http://www.rada.cherkassy.ua/ua/
– Прес-секретар проекту – Ігор Волошин, тел. 096-211-97-09, 093-796-37-17, 56-86-57.

15 квітня

Інші дати
15 квітня відзначають:
  • День працівників кримінального розшуку України.
  • День фахівця з радіоелектронної боротьби.
Розгорнути
Вадим Стеценко
1914 – український композитор, скрипаль, один із засновників української скрипкової школи.
Розгорнути
Аристарх Терниченко 
1886 – український агроном, економіст і громадський діяч. Видавець першого українського сільськогосподарського часопису «Рілля». Міністр землеробства УНР
Розгорнути
Народився Георгій Береговий
(1921, с. Федорівка Полтавська область – 1995) – льотчик-космонавт СРСР, двічі Герой Радянського Союзу. 26-30.10. 1968 здійснив космічний політ на космічному кораблі Союз-3.
Гетьте, думи, ви хмари осінні! То ж тепера весна золота! Чи то так у жалю, в голосінні Проминуть молодії літа? Так! я буду крізь сльози сміятись, Серед лиха співати пісні, Без надії таки сподіватись, Буду жити! Геть, думи сумні! (Леся Українка)
Розгорнути